Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021

TAG

Hollanda

EURO 2020/ Hollanda jashtë Europianit, surpriza që mban emrin “Çeki” ndeshet në çerekfinale me Danimarkën

Shumë pak e kishin menduar, por Hollanda është jashtë Europianit që në ndeshjen e 1/8. Republika Çeke ka arritur të fitojë me rezultatin 0-2...

EURO2020/Hollanda perfekte edhe ndaj Maqedonisë së Veriut, Austria mposht Ukrainën dhe gjen Italinë në raundin tjetër

Hollanda e ka mbyllur me fitore edhe ndeshjen e tretë në grupin C, ku ka triumfuar me rezultatin 0-3 ndaj Maqedonisë së Veriut. Goli i...

“6 KUSHTET janë përmbushur”, Komisioni i Parlamentit hollandez nesër merr VENDIMIN për ecurinë e Shqipërinë në BE

Nesër në orën 09.30 mblidhet Komisioni për Çështjet Europiane i Dhomës së dytë të Parlamentit Hollandez. Mbledhja në Groen van Prinstererzaal do të zgjasë...

Xhaçka takon ministren Singrid Kaag dhe jep lajmin e MIRË: Hollanda mbështet mbajtjen e Konferencës së parë Ndërqeveritare

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, zhvilloi sot në Bruksel një takim  me Ministren holandeze për Tregtinë e Jashtme dhe Bashkëpunimin...

EURO 2020/ Ndeshje e “çmendur” në Hollandë, Anglia dhe Austria e nisin me këmbën e mbarë

Ditën e sotme janë luajtur 3 ndeshjet e radhën në Kampionatin Europian, ku në fushë kanë zbritur dy nga ekipet favorite, Anglia dhe Hollanda.Në...

Hollanda na nxjerr ‘KARTONIN E KUQ’, qeveria në Hagë nuk tundohet nga rezultatet e raportuara nga KE, Maqedonisë i jepet drita jeshile (DOKUMENTI)

Nuk do të ketë hapje negociatash për Shqipërinë në muajin dhjetor, kjo pasi Hollanda ka vendosur veton. Sipas qeverisë hollandeze, rezultatet...

‘Hollanda ka vendosur zyrtarisht VETON’, gazetari jep lajmin e keq: Nuk ka hapje negociatash në dhjetor për Shqipërinë

Gazetari Vladimir Lame me anë të një postimi në rrjetet sociale ka dhënë një lajm të keq për Shqipërinë, pasi sipas tij vendi ynë...

Pritën 75 vjet/ Për herë të parë HOLLANDA kërkon falje për shfarosjen e 102 mijë çifutëve, kryeministri: Nuk e kuptoj bashkimin me nazistët

Kryeministri hollandez Mark Rutte ka kërkuar falje në emër të qeverisë dhe popullit të tij për dështimin në mbrojtjen e çifutëve gjatë Luftës së...

Shteti evropian merr vendimin dramatik për shoferët, shpejtësia maksimale 99 km/orë

Hollanda ka ndërmarrë një plan masash dhe vendimesh për të reduktuar gazet helmuese dhe emëtimin e azotit në ajër. Qeveria holandeze...

Ministri Cakaj del bllof me deklaratën e tij, çfarë thoshte përpara se Hollanda të dorëzonte kërkesën për kthimin e vizave (Video)

Ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj, është shprehur se projekt-rezoluta e parlamentit holandez për rikthimin e vizave për Shqipërinë ka qenë më shumë...

Lajmet e fundit