Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
21 %
1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

TAG

holande

Ambasadori hollandez në Tiranë bën bilancin: Mbi 55 mijë qytetarë nga Hollanda vizituan Shqipërinë gjatë vitit 2022

Ambasadori i hollandez, Reinout Vos në Shqipëri ka bërë bilancin sa i takon numrit të vizitorëve që kanë qenë në Shqipëri gjatë viti 2022. Me...

Arrestohet në Holandë shefi i sigurisë së ISIS dhe al-Nustra, kishte marrë azil prej vitit 2019

Një 37-vjeçar i dyshuar për kryerjen e krimeve të luftës gjatë luftës civile në Siri është arrestuar në Holandë. Zyra e prokurorit publik tha...

Armand Babani kap këpucën e grisur të një vendi evropian dhe pyet: E kujt kryeministri është?

Gjatë ceremonisë së pritjes së liderëve të Europës për samitin e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor në Tiranë, fotografi Armando Babani, përveç ceremonisë glamur dhe...

Amsterdami ndalon kanabisin dhe mbyll më herët shtëpitë publike, njofton masat për “fundjavat e lira”

Kryeqyteti i Holandës, Amsterdam, pritet që t’i japë një formë tjetër reputacionit të tij global për “fundjavat e lira”, duke e përqendruar fokusin tek...

Bënin namin me drogë në Belgjikë dhe Holandë, shqiptarët e pësojnë, arrestohen 38 persona

Një operacion antidroge është zhvilluar midis provincave të Trento, Brescia, Vicenza, Mantua, Prato dhe Bari, si dhe në Belgjikë e Holandë. Karabinierët e Komandës Provinciale...

Lulzim Basha shfaqet në Holandë, qëndron i qeshur pranë bashkëshortes (VIDEO)

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është filmuar në Amsterdam të Holandës pranë një kantieri ndërtimi. Ai shfaqet i qeshur krah bashkëshortes Aurela, e...

Gazprom i Rusisë pezullon furnizimin me gaz në Hollandë

Gjigandi rus i energjisë Gazprom  ka ndaluar furnizimin me gaz për firmën holandeze të gazit “GasTerra”, pasi kompania refuzoi të paguajë në rubla. Kompania “GasTerra”...

Shkatërrohet rrjeti i trafikut të kokainës në Holandë, bllokohen disa llogari bankare: Paratë e drogës pastroheshin në galeri ari

Autoritetet në Itali, Spanjë dhe Holandë zhvilluan dje një operacion kundër një rrjeti të madh të trafikut të drogës, i cili dyshohet se përdorte...

E shkrepur shumë vite më parë, Aurela Basha bëhet nostalgjike, publikon foton e rrallë me të vëllain

Bashkëshortja e ish-kreut të PD-së Lulzim Bashës, Aurela Basha, së fundmi ka ndarë me ndjekësit një foto të shkrepur shumë vite më parë. Në llogarinë...

E rëndë/ Fishekzjarret i marrin jetën 12-vjeçarit, plagoset dhe një tjetër fëmijë

Një 12-vjeçar ka humbur jetën dhe një fëmijë tjetër ka mbetur i plagosur rëndë nga një shpërthim i fishekzjarreve në Holandë. Ngjarja e rëndë...

Lajmet e fundit