Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
51 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
18 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

holanda

Edi Rama dhe Mark Rutte i Holandës, prezantojnë më 6 tetor projektin e Komunitetit të Ri Politik Europian, para gjithë vendeve të BE

Kryeministrat Edi Rama dhe Mark Rutte, do të prezantojnë më datë 6 tetor një projekt të përbashkët Pragë, i quajtur Komuniteti i Ri Politik...

Raportuesja për Kosovën, Von Cramon: Franca dhe Holanda nuk e bllokojnë liberalizimin e vizave

Më 18 tetor pritet që Këshilli Evropian të diskutojë liberalizimin e vizave për Kosovën. Pavarësisht se Parlamenti e Komisioni disa herë kanë dhënë dritën...

Për herë të parë / Hollanda kërkon ndjesë për rolin e paqeruajtësve të saj në gjenocidin e Srebrenicës

Hollanda ka kërkuar për herë të parë ndjesë për rolin e trupave të saj paqeruajtëse në gjenocidin e Srebrenicës, ku si sot 27 vite...

Holanda dëbon 17 diplomatë rusë të akuzuar për spiunazh

Holanda do të dëbojë nga vendi 17 diplomatë rusë të akuzuar për spiunazh. Lajmi është konfirmuar nga ministria e  Punëve të Jashtme, e cila...

Holanda vendosë të ulë çmimin e karburanteve, miraton paketën me 2.8 miliardë euro për të ndihmuar qytetarët  

Qeveria në Holandë ka rënë dakord për të ulur taksat mbi karburantin dhe energjinë, si një përpjekje për të mbështetur mbështetut shpenzimet e qytetarëve...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Holanda, arrestohet 22-vjeçarin në Rinas

Një 22-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet ka rënë në prangat e policisë së Rinasit. Bëhet me dije se në pranga ka rënë...

Frikë nga variant Omicron, Holanda izolohet deri më 14 janar: Mbyllen baret, palestrat…

Holanda ka filluar një bllokim të rreptë gjatë Krishtlindjeve mes shqetësimeve për variantin e koronavirusit Omicron. Dyqanet jo thelbësore, baret, palestrat, parukierët dhe ambientet e...

Aksidenti fatal me 27 viktima, Holanda “nuk vë mend”, neglizhon ndihmën e dhënë dhe nuk merr masa për sigurinë e vijës bregdetare

Pas aksidentit fatal javën e kaluar në Kanalin pranë Calais ku humbën jetën 27 emigrantë, Holanda nuk ka forcuar ende kontrollet kufitare bregdetare, ndërsa...

FOTO: Mbërritën nga Holanda dhe Çekia tre helikopterë për shuarjen e flakëve

Kanë mbërritur në aeroportin e Rinasit 3 helikopterë, nga Holanda dhe Çekia, pjesë e mbështetjes që dy vendet po I japin Shqipërisë, në kuadër...

Holanda e para që i del në krah Shqipërisë: Të premten sjellim dy helikopterë dhe 47 ushtarë

Ambasada Holandeze në Tiranë ka reaguar për situatën e zjarreve në vendin tonë, duke thënë se iu përgjigjën në kohë autoriteteve shqiptare për ndihmën...

Lajmet e fundit