Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022

TAG

hitleri

Mediat ndërkombëtare: Vladimir Putin u shfaq sot me fytyrë të enjtur, u mbulua dhe me batanije! Vuan nga e njëjta sëmundje si Hitleri

Presidenti Vladimir Putin ka marrë pjesë sot në paradën ushtarake që është zhvilluar në Sheshin e Kuq të Moskës, për 77 vjetorin e fitores...

Studiuesit janë të bindur, kanë zbuluar vendin ku fshihet thesari me 28 ton flori që fshehu Hitleri

Disa studiues janë të bindur se kanë gjetur vendin ku Hitleri ka fshehur thesarin me 28 ton flori. Ata mendojnë se...

“Hitleri” shfaqet mes Gjermanisë, por i shpëton dënimit

Sozia e Adolf Hitlerit shfaqet si një fantazëm në mes të qytetit gjerman dhe shokon mbarë opinionin publik. Një gjerman që...

Brenda “STROFULLES SE UJKUT”, pyllit në Poloni ku Hitleri kaloi 850 ditë dhe iu bë një atentat, polakët e hapin për vizitorët

I fshehur në një pyll të dendur, mbrojtur nga liqene dhe këneta – Strofulla e Ujkut në Poloni ishte selia qendrore e sigurt për...

Dalin në ankand pesë piktura të Adolf Hitlerit, prokuroria: Janë false

Pesë piktura të ndryshme, për të cilat thuhet se janë pikturuar nga diktatori famëkeq, Adolf Hitler, kanë dalë sot në ankand në qytetin e...

Argjentinë, 128-vjeçari: Unë jam Adolf Hitleri (Foto)

Por personi i parë që ka refuzuar të besojë versionin e të moshuarit është vetë gruaja e tij. Ajo thotë se Gunterberg është...

Zbulohen tonelatat e arit nazist, ja ku ishin fshehur

61-vjeçari thotë se është takuar me një të mbijetuar të anijes i cili i tregoi për sekretin e madh. Anija ishte projektuar të...

Lajmet e fundit