Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
20 %
Mar
28 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

historiani grek

TRONDIT historiani grek: Regjimi i Enver Hoxhës dhe vrasjet e qytetarëve të Epirit të Veriut, që u përpoqën të iknin në Greqi për të...

Një nga studiuesit më të rëndësishëm të historisë së Shqipërisë dhe të marrëdhënieve greko-shqiptare në periudhën 1945-1991, është Stavros G. Dagios. Ai është personi që...

Profesori grek: Çamët, Greqia ta pranojë që u bë pastrim etnik (Video)

Me një këndvështrim etnocentrik, pa një informim të balancuar, mediet e dy vendeve mbeten ende shumë konservatore, përkëdhelin kordat nacionaliste dhe vazhdojnë të pasqyrojnë...

Lajmet e fundit