Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

historia

Balluku: Familja ime ka në kurriz 135 vite burg, gjyshin e gjykon historia

Zv.kryeministrja Belinda Balluku thotë se përmendja e familjarëve është një nga sportet më të ndyra në parlament. Në një intervistë për Euronews Albania, tha...

“Më ke shkrirë në dru se s’të mbajta…”, Adelina përplaset me ish-burrin: Ta kap këtë shishen ta hedh! A nuk të ndava në Itali?

“Shihemi në Gjyq” këtë javë vazhdon të trajton problemin e Nazmiut, por kësaj here në vend të motrës së tij, përballë ndodhet ish-bashkëshortja, Adelina....

107 ditët luftës në Ukrainë, Presidenti Zelensky: Rusët duan të fshijnë historinë tonë, po vrasin gra e fëmijë

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, u është drejtuar sot studentëve në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, në një transmetim të drejtpërdrejtë në disa universitete....

Historia e DHIMBSHME nga Ukraina, 15-vjeçarja rrëfen TMERRIN: Më përdhunuan në sytë e nënës që po jepte shpirt

Prej gati dy muajsh pushtimi i rusëve në Ukrainë po vazhdon dhe qindra janë ata civilë të cilët po humbin jetën çdo ditë. Nga...

Historia prekëse e Vasilikës: Humba djalin në ditën e dasmës sime…

Në rubrikën “Ka Një Mesazh Për Ty” nga “E diela shqiptare”  në Tv Klan vjen Vasilika, e veshur me fustanin e bardhë të nusërisë....

Të gjithë e festojnë sot, por a e dini historinë e Shën Valentinit?

Dita e të dashuruarve festohet më 14 shkurt dhe quhet Shën Valentini. Çiftet shprehin dashurinë për njëri-tjetrin në mënyra të ndryshme. Disa i marrin...

SKANDALI/ “Fshati” me vila 500 MIJË EURO futet në librin e HISTORISË të klasës së katërt: Aty është bukur dhe jetohet mirë!

Një skandal i madh ka ndodhur me librin e Historisë për fëmijët e klasë së katërt në Shqipëri. Në rrjetet sociale po qarkullojnë foto ku...

Kjo është piktura e mallkuar që shkakton vetëm vdekje (HISTORIA E FRIKSHME)

Në vitin 1972 në Kaliforni, artisti Wiliam Stoneham, u bë i famshëm në një galeri ku ekspozonte krijimet e tij.  ...

Gjergj Luca, njeriu që ndërtoi ëndrrën mbi gërmadha

PORTRET I PAAUTORIZUAR Sot kur fryma ikanake është shndërruar në një frymëmarrje zoritëse gjoksesh që e kanë të pamundur të ndeshen,...

Lajmet e fundit