Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
37 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

TAG

historia e shqiperise

300 milion lek për Historinë e Shqiptarëve, profesor Kabo iu “përvishet” historianëve: Shkrimi i një libri për të ndarë paratë, s’iu bën nder

Profesori dhe studiuesi Përparim Kabo shkruan për projektin e Akademisë së Shkencave, e cila ditët e fundit ka lajmëruar për një fond 300 milion...

Pëllumb Xhufi flet për projektin 300 milionë lekë për rishkrimin e historisë: Mos kini dyshime, për komunizmin do thuhen të tëra

Një projekt madhor për historinë e Shqiptarëve që nga antikiteti deri në ditët tona është nisur nga Akademia e Shkencave. Një botim në tri...

Nga Antikiteti deri më Shek.XX, këta janë profesorët që do të rishkruajnë historinë e Shqipërisë, do të jetë botimi më i madh i Akademisë...

Akademiku Vasil Tole ka publikuar në rrjete sociale një foto ku shihen disa nga mendjet më të ndritura të vendit tonë. Janë profesorët që...

Spartak Ngjela: Vendosja e memorialit të ‘dëshmorëve’ turq nga Rama fyen historinë e Shqipërisë

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka theksuar se tashmë korrupsioni i zyrtarëve të lartë në Tiranë po trembet për shkak se po flirtojnë edhe...

HISTORIA E SHQIPËRISË/ Paskal Milo: Librit të Bernd Fischerit i mungojnë shume dokumente thelbësore

I ftuar në emisionin KAPITAL në Vizion Plus me gazetarin Aleksandër Furxhi, historiani Paskal Milo ka bërë një kritikë shumë  serioze për mënyren se...

Lajmet e fundit