Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
5.1kmh
0 %
Die
0 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

histori

VIDEO/ Binjakia i kërkon t’i bëjë një fëmijë, e motra: E kam provuar por s’jam fabrikë

Dy motrat binjake Luljeta dhe Bukuria dolën në këtë seancë ndërmjetësimi në “Shihemi në Gjyq” përballë njëra-tjetrës. Ka qenë Luljeta e cila ka thirrur...

Letra që të thyen zemrën/ Vrau veten në burg, 27 vjeçarja i shkruante Maria de Filippit: Më ndihmo, mami im qan, dua të shoh...

Montorio, Verona. Përshëndetje Maria, po ta shkruaj këtë letër për të treguar historinë time dhe për të të kërkuar ndihmë. Më quajnë Donatela Hodo,...

“Mamanë time e panë te semafori”, trondit djali: Nënën e kapa në telefon me dashnorin, babai vdiq nuk e përballoi dot..

Një situatë e vështirë ndërmjetësimi u shfaq këtë të diel në rubrikën “Shihemi në Gjyq” në emisionin “E Diela Shqiptare” në Tv Klan. Vëllai...

Grekët në “delir”: ADN tregoi se jemi 200,000 mijë vjet të lashtë! S’jemi përzier me turqit dhe kemi ngjashmëri me siçilianët

Një studim i ri i ADN-së pretendon se grekët e sotëm janë të njëjtët që kanë qenë...200,000 vjet më parë. Një profesor grek tha...

Historia e rrugës së Bogdanëve

Para se të them dicka më shumë për Rrugën e Bogdanëve, do tregoj shkurt historinë e saj. Bogdanët që i kanë dhënë këtë emër rrugës,...

“I numëroheshin damarët, ishte borë i bardhë”, nëna kujton momentin kur adoptoi djalin: Ishte në një krevat të vetmuar, nuk lëvizte

Pamundësia për të lindur një fëmijë i drejtoi Selvinë dhe Ziniun, drejt jetimores së Vlorës. Atje, u takuan me shumë fëmijë, por të gjithë...

VIDEO/ “K*rvë, më ke shkatërruar…”, historia e pazakontë e dashurisë në Devoll, babai tërheq zvarrë të bijën

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur ne fshatin Ponçar të Devollit, ku dy të rinj të cilët janë të verbër ranë në dashuri me...

VIDEO/ “Hiqjani aparaturat se po vuan, s’ka jetë më”, mes lotëve babai rrëfen vdekjen e së bijës 12-vjeçare

Bardhyli është një baba që 6 vite më parë ka humbur vajzën e tij 12-vjeçare në një aksident. Sot, ai ka sjellë në “Shihemi...

“Kush e do punën dhe familjen gjen mundësi të çojë të ardhura në shtëpi”, Aurela Gaçe tregon historinë e dy mësueseve që gjatë verës...

Këngëtarja Aurela Gaçe së fundmi ka ndarë me ndjekësit një histori e cila i ka ndodhur gjatë verës kur ajo performonte nëpër koncerte. Përmes një...

22-vjeçari shqiptar humbi jetën në aksident në Itali, xhaxhai kërkoi t’i merrte familjes paratë e dëmshpërblimit

Adelina, ish-gruaja e Nazmiut, veç shtëpisë që kanë në bashkëpronësi e cila i ka sjellë përballë në “Shihemi në Gjyq”, ndajnë edhe humbjen e...

Lajmet e fundit