Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022

TAG

himara

‘U mallëngjye me foton e shkollës së Vunoit’, Beleri zbulon bisedën me Ministrin Dendias: Ceremonia për Kacifas nuk do zhvillohet

Përfaqësuesi i minoritetit grek në Shqipëri, Fredi Beleri, i cili takoi dje ministrin e Jashtëm të vendit fqinj, Nikos Dendias ka zbuluar kërkesat e...

Ministri i Jashtëm GREK pranon ORIGJINËN HIMARIOTE, publikon FOTON e vitit 1909: Andej vjen familja ime

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias ka pranuar publikisht origjinën e tij nga qyteti i Himarës. Dendias është takuar në...

Organizata ekstremiste greke poston foto nga kalaja e Himarës

Pjesëtarët e një organizate ekstremiste greke dyshohet se kanë hyrë në territorin shqiptar dhe kanë vizituar Himarën gjatë ditëve të fundit. ...

Parrulla rraciste në kalanë e Himarës, shpërthen aktori: Turp! Nëse këto shkrime do bësheshin në Greqi…

Shkrimet rraciste mbi kalanë e Himarës po bëjnë xhiron e rrjetit orët e fundit. Në to gjen shkrime si “Himara tokë...

Himariotët në protestën e opozitës: Jemi autoktonë, nuk do na skllavëroni (FOTO)

Mes dhjetra banderolave në protestën e opozitës përpara Kryeministrisë bie në sy një e shkruar në gjuhën angleze. Banderola që mesa...

Shkëputet energjia elektrike në disa zona të bregdetit të Jugut (ORARET)

Gjatë ditës së nesërme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të bregdetit në jug të vendit. Duke...

Historiani: Greqishtja do jetë gjuhë zyrtare në Himarë, Sarandë dhe Gjirokastër

Historiani dhe publicisti Arben Llalla, një njohës i mirë i çështjeve greko-shqiptare ka paralajmëruar se gjuha greke do jetë zyrtare në Jugun e Shqipërisë....

Lajmet e fundit