Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

TAG

Hillary Clinton

Hillary uron Bill Clinton në 47-vjetorin e martesës, revoltohet Edmond Spaho: Hipokritë!

Hillary Clinton dhe Bill Clinton festuan dje 47-vjetorin e martesës së tyre. Ishte vetë ish-sekretarja e shtetit, Hillary Cilnton, ajo e cila përmes një...

“Kur u kthye nga lufta pa një grumbull me kufoma”, Hillary Clinton tregon historinë personale të Putin; Si babai shpëtoi nënën e tij që...

Në një intervistë pak ditë më parë ish Sekretarja e Shtetit, Hillary Clinton foli për luftën e Rusisë dhe Ukrainës teksa tregoi edhe një...

Hillary Clinton i jep Ramës çmimin e rëndësishëm, flet me superlativa: Njeri që e admiroj, karrierën e tij e ndjekur me interes të madh!

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, ka folur me superlativa për kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama. Në një ceremoni që po mbahet në Nju...

Rama me ftesë të Hillary Clinton udhëton nesër drejt SHBA, do të nderohet me çmimin e madh

Kryeministri Edi Rama pak më parë njoftoi se nesër do të udhëtonte drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Bëhet me dije se kryeministri në Amerikë...

Ndihmësja e Hillary Clinton rrëfen sulmin seksual nga një senator amerikan: Tentoi të më puthte…

Një ish-ndihmëse e ngushtë e Hillary Clinton në një libër ka treguar se si u sulmua seksualisht nga një senator amerikan. Huma Abedin tha se...

Strehimi i grave afgane në Shqipëri, Hillary Clinton telefonon Edi Ramën

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një bisedë telefonike sot me Hillary Clinton bashkëshortja e ish presidentit amerikan Bill Clinton. Gazetari Muhamed Veliu nga një burim...

Media arabe: OJQ-ja e themeluar nga Hillary Clinton dhe Albright ndihmoi 37 aktiviste afgane të evakuohen në Shqipëri

Media arabe “Al Arabiya” shkruan se 37 gra afgane u ndihmuan nga një OJQ e themeluar nga Hillary Clinton për t’u evakuar në Shqipëri. Avioni me 37...

Hillary Clinton drejt rikthimit, Joe Biden mendon t’i besojë postin strategjik

Fituesi i zgjedhjeve presidenciale të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden po mendon të rikthejë në skenën e politikës amerikane një emër tepër...

Hillary, Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnë Prishtinën, zbulohet data

Çifti presidencial amerikan, Bill dhe Hillary Clinton së bashku me ish- Sekretaren e Shtetit të SHBA-së, Madeleine Albright, pritet që të martën dhe të...

Hillary Clinton në zi, humb njeriun e shtrenjtë

Vëllai më i vogël i Hillary Clinton, Toni Rodham ka ndërruar jetë të premten në mbrëmje. Lajmin e ka bërë me dije vetë ajo...


Lajmet e fundit