Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

hetimet

Kongresi Amerikan nis hetimet për “McGonigal”, i kërkon “llogari” FBI-së për ish-drejtorin e lidhur me oligarkun rus dhe Shqipërinë

Komiteti Gjyqësor i Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA, po heton ish-agjentin special të FBI-së, Charles McGonigal, i cili u akuzua javën e kaluar për...

SPAK mbyll hetimet për Elbasanin: Të pandehur Lefter Koka, Alqi Bllako, zyrtarë të shtetit dhe pronarët e kompanive të inceneratorëve (E PLOTË)

Prokuroria Speciale njofton zyrtarisht mbylljen e hetimeve për inceneratorin e Elbasanit dhe marrjen në cilësinë e të pandehurit të ish-ministrit Lefter Koka, ish-deputetit Alqi...

SPAK mbyll hetimet për inceneratorin e Fierit, i komunikon dy akuzat Alqi Bllakos

Dy akuza rëndojnë mbi ish-deputetin socialist Alqi Bllako, pas hetimeve të Prokurorisë Speciale për inceneratorin e Fierit. SPAK i ka komunikuar ish-deputetit S akuzat...

4 muaj nga zhdukja e Ervis Martinaj, kryepolici Rrumbullaku: Hetimet janë në rrugë të mbarë

Drejtori i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku, është shprehur këtë të shtunë se institucioni që ai drejton është "në rrugë të mbarë" në hetimet...

Operacioni në shtëpinë e mikut të Talo Çelës, nisin hetimet për një efektiv: Largoi 100 mijë paund, para se të shkonin kolegët

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore raportohet se ka nisur hetimet për një efektiv në Qarkun e Elbasanit, sepse dyshohet se ka marrë 100 mijë paund...

Avokati i Popullit nis hetimet për ngjarjen në Tiranë: Policia të vërë para përgjegjësisë efektivët që dhunuan 7 të rinjtë

Institucioni i Avokatit të Popullit thotë se është vënë në dijeni dhe ka nisur hetimet për rastin e 7 të rinjve të shoqëruar nga...

Nuk përjashtohet ajo e “vetë-zhdukjes”, ministri tregon pistat ku po hetohet për Ervis Martinaj

Vrasja dhe "vetë-zhdukja" janë dy ndër pistat që Policia e Shtetit po heton për biznesmenin e shumëkërkuar Ervis Martinaj. Ministri Bledi Çuçi u shpreh...

SPAK nisi hetimet për Ilir Metën, Nesho: Ai është lider trim e me vizion, nuk u ble kur Rilindja e zgjodhi President

Agim Nesho, nënkryetar i Partisë së Lirisë, thotë se nisja e hetimeve nag SPAK për Ilir Metën është "një akt i turpshëm, dëshpërues, i...

Ilir Meta flet për hetimet e SPAK, akuzon drejtorin e Ramës: Do të alarmojë shtatorin, unë nuk e di për çfarë bëhet fjalë! Janë...

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, thotë se nuk e di se për çfarë po hetohet nga Prokuroria Speciale, lidhur me lajmin e...

Vrasja e Madrit Ulqinakut, thellohen hetimet: Viktima dhe autorët njiheshin, janë proceduar për shpërndarje droge në Elbasan

Madrit Ulqinaku, një 33 vjeçar nga Elbasani, u qëllua për vdekje me armë zjarri dy ditë më parë në qendër të qytetit. Ai sapo...

Lajmet e fundit