Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

TAG

hetim

ILD nis hetim disiplinor për 3 anëtarë të KLP-së (EMRAT)

Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë ka nisur hetimin disiplinor për 3 anëtarë të Këshillit të Lartë të Prokurorisë (KLP). Bëhet fjalë për nënkryetarin e Këshillit...

Plani i dështuar i arratisjes së Arbër Çekajt dhe Pjetrit nga qelia, vihen nën hetim 6 gardianët e burgjeve, s’kontrolluan çantën e të dënuarit...

Prokuroria ka vënë në hetim 6 punonjësit e policisë së burgjeve, pasi akuzohen për shpërdorim detyre. Mësohet se nën hetim janë shtetasit: Gëzim Rramushi, Sajmir...

49 kg kokainë në kontejnerin me banane/ “Dorëzohet” prokuroria e Durrësit, SPAK merr në dorë dosjen e Çekajt

Prokuroria e Durrësit ka shpallur moskompetencë për dosjen në ngarkim të Selim Çekajt, babait të Arbër Çekajt. Dosja në fjalë është marrë për hetim nga...

ILD nis hetimet për 18 gjyqtarë e prokurorë: Probleme në lirimin me kusht, zvarritje të gjyqeve dhe shkelje të rënda të etikës

Inspektori i Lartë Drejtësisë (ILD), njofton se ka nisur hetim displinor dhe proces hetimit ndaj 18 gjyqtarëve dhe prokurorëve, për problematika që lidhen me...

Aksidenti tragjik në aksin Fier – Vlorë, Spiropali thirrje organeve kompetente: Hetim dhe drejtësi deri në fund, jeta është e shenjtë

Ministrja socialiste Elsia Spiropali u ka bërë thirrje organeve kompetente që të hetojnë deri në fund dhe të vendosin drejtësi për aksidentintragjik që ndodhi...

Abuzimi me çmimet, Autoriteti i Konkurrencës nis hetimet për tregun me shumicë dhe pakicë të materialeve paramjekësorë FOTO-VENDIMI)

Autoriteti i Konkurencës ka nisur hetimet për për tregun me shumicë dhe pakicë të materialeve paramjekësorë. Në mbledhjen e djeshme, Autoriteti...

Sherri i bujshëm, nis hetimi për burrin e ministres Besa Shahini

Prokuroria e Kosovës ka nisur hetimin e kandidatit për deputet të koalicionit AAK-PSD, Dardan Molliqaj, i cili është edhe burri i ministres së Arsimit...

Akuzat e shumta për Agim KAJMAKUN, zbardhet kërkesa e Prokurorisë drejtuar Gazmend BADHIT

Kërkesa e Prokurorisë së Përgjithshme për vendosjen në dispozicion të materialeve të Partisë Demokratike për hetimin e kryebashkiakut të Vorës Agim Kajmaku i drejtohet...

Masakra në Tomorr, nis hetimi për 7 persona

Nis hetimi për 7 persona të akuzuar për aktivitete të paligjshme të prodhimit të gurit gëlqeror, pllakator në territorin e Parkut Kombëtar të Tomorrit....

Korriku i nxehtë, Basha fillon punën të hetojë Ramën, Kryeministri ia mbath me pushime në Stamboll

Të punosh kur të tjerët janë duke pushuar, është ndoshta më afër situatës së sotme mes kryeministrit Edi Rama (që ka zgjedhur të pushojë...

Lajmet e fundit