Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
24 %
4.1kmh
0 %
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

heroi

555-vjetori i vdekjes së heroit kombëtar, Meta: Do të mbetet përherë krenaria, frymëzimi, fuqia dhe lavdia jonë

Presidenti Ilir Meta ka përkujtuar 555-Vjetorin e vdekjes së Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Përmes një postimi në "Facebook", Meta shkruan se sot nderohet...

Shtatorja e Skënderbeut do vendoset në Paris

Në një shesh të Parisit, i cili që nga viti 1977 mban emrin e heroit tonë kombëtar Gjergj Kastriotit Skënderbeut, do të vendoset një...

Ngjela kërkesë Veliajt: Otomanët e “futën në pyll” monumentin e Skënderbeut

Avokat Spartak Ngjela ka një kërkesë për kryetarin e Bashkisë Tranë, Erion Veliaj sot në 548 vjetorin e ndarjes nga jeta të Heroit Kombëtar...

Pamjet tronditëse kur i riu tenton të kapë vajzën që hidhet nga pallati (Video)

Një i ri tentoi t’i shpëtonte jetën një vajze e cila u hoh nga kati i 6 i një pallati ndërsa pamjet shokuese janë...

Lajmet e fundit