Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

helmimi

Helmimi i qytetarëve nga uji i pijshëm në Kukës, Policia nis hetimet: Janë marrë mostra në depon qëndrore dhe banesa

Policia e Kukësit bën me dije se kanë nisur hetimet në lidhje me rastin e helmimit të qytetarëve një ditë më parë. Aktualisht dyshohet se...

Helmimi masiv në Krujë, del përgjigja e ISHP-së: Ka prezencë të bakterit Enterokokus në vetëm një pikë të ujësjellësit

Instituti i Shëndetit Publik ka dalë me nëj përgjigje zyratre përsa i përket helmimit masiv në Krujë, ku mbi 600 qytetarë morën trajtim në...

U helmuan të paktën 500 banorë, dalin përgjigjet e analizave, ja çfarë ka ndodhur me ujin në Krujë

Analizat mikrobiologjike të ujit në Krujë tregojnë se ai përmban ngarkesë të lartë bakteriale të Escherichia Coli dhe Streptokokut Fekal. Ky dyshohet se është...

Helmimi në Krujë, Manastirliu: Fluksi ra, presim analizat për shkakun, spitali ka qenë në gatishmëri për të përballuar fluksin

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ditën e sotme bëri me dije se situata në Krujë është nën kontroll dhe se është në pritje të...

Helmimi në Krujë, Manastirliu: 370 pacientë kanë marrë shërbim; pistat që po hetohen

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ndodhet në Krujë, pas ngjarjes ku me qindra qytetarë u paraqitën në spital me simptoma helmimi. Manstirliu u shpreh se...

Dasmorët u helmuan nga ushqimi, Policia arreston pronarin dhe kuzhinierin e restorantit në Durrës

Pronari dhe kuzhinieri i një restoranti në Durrës, janë arrestuar në flagrancë nga Policia e qytetit bregdetar, pasi në restorantin e tyre janë helmuar...

Kamerat të fikura prej dy muajsh, zbulohet funksioni i zyrtarit të arrestuar dje në Kosovë pas helmimit të 1600 personave

Zyrtari i arrestuar dje në Kosovë është përgjegjësi për kamerat e sigurisë te Gryka e Deçanit. Arresti ndodhi pasi u vërtetua se kamerat ishin...

Gjendja e emergjencës në Deçan, ministri Vitia: Dy rastet e vdekjeve, nuk kanë lidhje me helmimin

Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Arben Vitia ka deklaruar se dy vdekjet e sotme në Deçan, nuk kanë lidhje me helmimin e 1500 personave. Vitia...

Helmimi në gjimnazin e Fierit, flet nxënësja: Ishte më keq se herën e parë

Nxënësit e shkollës ‘Janaq Kilica’ në Fier janë helmuar për herë të dytë dhe 42 prej tyre janë dërguar me urgjencë në spital. ...

Helmimi i nxënësve në Fier, dyshohet se u helmuan nga dezinfektanti per koronavirusin

Ditën e sotme disa nxënës në shkollën ‘Janaq Kilica’ në Fier janë helmuar dhe janë nisur me urgjencë në spital. Nxënësit...

Lajmet e fundit