Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
9 °
E enjte, 27 Janar, 2022

TAG

helmimi ne kruje

Helmimi i mbi 600 qytetarëve nga uji në Krujë, Prokuroria heton zyrtarët e Ujësjellësit dhe shefin e Epidemiologjisë (EMRAT)

Tre zyrtarë të Ujësjellësit dhe Shëndetit Publik në Krujë janë marrë të pandehur nga Prokuroria. Ata akuzohen se kanë përgjegjësi në ndotjen e ujit...

Mbi 600 banorë u helmuan, Ujësjellësi Krujës: Në orën 20:00 nis furnizimi me ujë, por jo për ta pirë apo për gatim

Ujësjellës Kanalizime Krujë ka njoftuar se në orën 20:00 rinis furnizimi me ujë për banorët e Krujës, pas katër ditë ndërprerje. Mbi 600 banorë...

Helmimi masiv në Krujë, Policia: Kanë nisur hetimet për 35 qytetarët me simptoma, priten përgjigjet e analizave nga ISHP

Policia e Krujës ka reaguar për ngjarjen në spitalin Rajonal të këtij qyteti, ku u paraqitën me simptoma helmimi dhjetëra qytetarë.  Sipas njoftimit, bëhet...

Lajmet e fundit