Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
20 %
Mar
28 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

helikopteri

VIDEO/ Helikopteri i Forcave amerikane manovra mbi Bulevardin e Tiranës, trupat ushtarake zbarkojnë nesër në sheshin “Nënë Tereza”

Prej disa ditësh forcat e Marinës amerikane dhe shqiptare janë duke zhvilluar stërvitjen e  përbashkët ushtarake në kuadër të "Defender 21 Europe". Nesër, trupat...

Protestat në Bolivi, helikopteri i presidentit Morales bën ulje emergjente në La Paz  

Helikopteri ku ndodhej presidenti bolivian Evo Morales, pati një ulje emergjente ditën e sotme për shkak të një avarie teknike. Ulja...

Rrëzohet helikopteri i forcave të armatosura, 1 i vdekur në Gjermani

Një helikopter i forcave të armatosura është rrëzuar të hënën në Gjermaninë veriore.   Për pasojë ka mbeti i vdekur një...

Rrëzohet helikopteri ushtarak, humbin jetën 5 persona

Një helikopter ushtarak është rrëzuar në tokë, pasi u përfshi nga flakët gjatë një operacioni në Meksikë. Kështu për pasojë kanë mbetur të vdekur...

3 të vdekur nga rrëzimi i helikopterit në Gjermani, 2 të tjerë humbin jetën nga përplasja me makinën e policisë

Një pilot dhe dy pasagjerë kanë vdekur nga rrëzimi i një aeroplani pranë Frankfurtit në Gjermani. Ndërkohë autoritetet bëjnë me...

8 mësuesit e bllokuar, niset drejt Dukagjinit helikopteri i ushtrisë

Helikopteri  i Forcave Ajrore është nisur drejt Shalës për evakuimin e 8 mësuesve te bllokuar në atë zonë. Ministria e...

U nis për të marrë nusen dhe u rrëzua, Policia jep DETAJE: Kush ishte brenda në helikopter

Një helikopter privat u rrëzua në Korçë. Ngjarja ndodhi në lagjen nr.6 të qytetit paraditen e sotme, ku teksa u mundua të ulej helikopteri...

Helikopteri i FA shpëton pasagjerët e bllokuar me furgon në lumin Vjosa

Një helikopter i Forcave të Armatosura ka bërë të mundur shpëtimin e tre pasagjerëve të bllokuar me një furgon udhëtarësh në lumin Vjosa. ...

LIVE / Njerëzit në mes të lumit “LUFTOJNË” me rrjedhën e ujit, niset HELIKOPTERI për t’i shpëtuar

Një makinë me tre pasagjerë Brenda është rrëmbyer nga ujrat e Vjosës në zonën e quajtur Bishti i Malit në Bashkinë e Selenicës. ...

Lajmet e fundit