Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
26 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

Helidon Bushati

“Çfarë ka ky që ulërin”? Rama i kthehet Bushatit në Kuvend: Injoranca iu ka sjellë këtu o zotëri!

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në Kuvend u ndal sërish tek paketa e prezantuar sot nga qeveria për përballimin e krizës. Ai tha...

Debatet në mbledhjen e Grupit të PD/ Flamur Noka: Me largimin e Bashës bie dhe vendimi për PËRJASHTIMIN e Berishës; Bushati: Sugjeroj të mbledhim...

Mbledhja e Grupit Parlamentar tëë PD vijon me debate mes deputetëve në selinë blu.   Disa nga deputetët kanë kërkuar ndalimin e menjëhershëm të zgjedhjeve...

“Duhet Kongres pajtimi”, Basha u përgjigjet deputetëve që i kërkuan largimin: Ose rrimë bashkë e riorganizojmë partinë, ose ia dorëzojmë Berishës

Mbledhja e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike po shoqërohet me debate të forta mes kryedemokratit Basha dhe deputetëve, disa prej të cilëve i kanë...

Nuk ke mundur apo nuk doje të parandaloje aferën me inceneratorët? Rama i përgjigjet Bushatit: Pastruam Shqipërinë nga “malet me plehra”  

Kryeministri Edi Rama prej më shumë se 5 orësh vijion të japë dëshminë e tij në Komisionin Hetimor për Inceneratorët.  Deputeti i PD Helidon...

“Pu pu pu, turp i madh shumë”, Bushati përplaset me Ramën, kryeministri: Sinqerisht, Fletoren Zyrtare nuk e kam parë ndonjëherë! Mos të eksportojmë këtu...

Kryeministri Edi Rama dhe deputeti demokrat Helidon Bushati kanë debatuar në Komisionin Hetimor për incerenatorët, pasi Bushati e konsideroi turp të madh vendosjen e...

“E dija që kushtonin shumë”, Rama i përgjigjet Bushatit: Isha skeptik për inceneratorët në 2014, të tjerët këmbëngulën dhe thashë “OK”

"Unë kam qenë skeptik për këtë gjë. Por ishte shumë e domosdoshme dhe këmbëngulja e të tjerëve ishte se mund të bëhet, okay le...

Debati Bushati-Agaçi: Ka dhënë urdhër Rama që të kontrolloni sekretarët e Ministrive? Zyrtari i lartë: Nuk merrem me legjenda urbane!

Engjëll Agaçi, sekretari i përgjithshëm i Këshillit të Ministrave është duke dhënë dëshminë e tij në Komisionin Hetimor për inceneratorët. Ai është pyetur nga...

Ministrja Balluku në Komisionin për Inceneratorët: Janë bërë të gjitha auditet financiare dhe teknike! Nuk keni shpikur rrotën, s’e dija që merreshit me metafora

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, është duke dëshmuar në Komisionin Hetimor për Inceneratorët, ku i është përgjigjur pyetjeve të anëtarit të Komisionit,...

Helidon Bushati “braktis” Bashën, jep dorëheqjen nga drejtuesi i Qarkut të Shkodrës: PD po kalon momente të vështira

Deputeti demokrat Helidon Bushati, ka dhënë dorëheqjen nga drejtuesi politik i Qarkut Shkodër. Ky post iu besua Bushatit nga kreu aktual i PD Lulzim...

“Kemi vetëm 1 muaj rezervë energjitike”, deputeti i PD jep alarmin, i përgjigjet Balluku: Mos gënje me shifrat, këto janë kuotat në kaskadë sot

Deputeti i Partisë Demokratike Helidon Bushait ka thënë sot në Parlament se vendi ynë ka edhe vetëm 1 muaj rezervë energjitike. Por shifrave të Bushatit...

Lajmet e fundit