Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
5.7kmh
90 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Helena Kadare

“E kam të pamundur t’i gjej logjikën refuzimit të vaksinës”, Helena Kadare mesazh të rinjve: Çfarë na duhet jeta pa nipërit dhe mbesat...

Shkrimtarja Helena Kadare ka përcjellë një mesazh për të gjithë të rinjt në lidhje me vaksinimin kundër Covid-19. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka ndarë...

Rehatuar në kolltukn dhe këmbë mbi këmbë, ministrja e Ramës uron Helena Kadarenë për ditëlindje: Bota nuk ndreqet ndryshe…

Ministrja Elisa Spiropali është ndër politikanët që kanë uruar ditëlindjen e 78-të të Helena Kadaresë. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ku shfaqet e rehatuar...

Ismail dhe Helena Kadare rikthehen për të jetuar në Shqipëri, shkrimtarja rrëfen të thënat dhe të pathënat e çiftit

Helena Kadare, bashkëshortja e shkrimtarit të madh Ismail Kadare, ka qenë e ftuar nderi në qytetin e Durrësit në një mbrëmje kushtuar letërsisë dhe...

Ditëlindja e gruas së Kadaresë, Rama e ngre në piedestal: Një burrë peshohet nga gruaja! Helena është në atë çift ëngjëlli, që si edhe...

Kryeministri Edi Rama ka uruar për ditën e lindjes Helena Kadarenë, gruan e shkrimtarit të madh Ismail Kadare.   Përmes një...

‘Nuk ishte e lehtë lamtumira me ty’, mesazhi i Ismail dhe Helena Kadare për Maks Velon

Nuk mund të mungonte një mesazh ngushëllimi nga Ismail dhe Helena Kadare për ndarjen nga jeta të arkitektit dhe piktorit të njohur Maks Velo....

Luan Rama këshillon Elisa Spiropalin: Ismail dhe Helena Kadare nuk janë ‘ky’ dhe ‘kjo’

Ministrja e qeverisë së Edi Ramës Elisa Spiropali ka publikuar ne faqen e vet në instagram nje foto ku gjendet mes çiftit Kadare. ...

Spiropali takon Ismail Kadaren me bashkëshorten: Me një gjeni dhe një zonjë si kjo, asnjë shpresë nuk është e parealizueshme për një Shqipëri europiane

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentit, Elisa Spiropali ka takuar pasditen e sotme shkrimtarin e njohur Ismail Kadare dhe bashkëshorten e tij, Helenën....

Në pishat e Qerretit, Ismail Kadare fotografohet krah Helenës

Shkrimtari i njohur Ismail Kadare dhe bashkëshortja e tij Helena janë fotografuar gjatë ditës së sotme në plazhin e Qerretit. Ata...

Ismail dhe Helena Kadare rikthehen në shtëpinë muze, flet shkrimtari: Jam i prekur

Shtëpia ku shkrimtari i madh Ismail Kadare ka jetuar gjatë periudhës së komunizmit, në një pallat të njohur nga shumëkush në hyrje të rrugës...

‘Ishte e thjeshtë dhe jo e thjeshtë’, Ismail KADARE rrëfen për fëmijët jetimë NJOHJEN me HELENËN

Shkrimtari i njohur Ismail Kadare dhe bashkëshortja e tij Helena kanë organizuar gjatë ditës së sotme një takim miqësor me një grup fëmijësh jetimë...

Lajmet e fundit