Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Heiko Maas

Ministri i Jashtëm Gjerman Maas: Negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të hapen brenda këtij viti

Nën drejtimin e ministrit të Jashtëm të Gjermanisë, Heiko Maas, u zhvillua të martën në Berlin konferenca e ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor...

Takimi i ministrave të jashtëm të BE, shefi diplomacisë gjermane: E ardhmja e vendeve të Ballkanit Perëndimor është në Europë

Heiko Maas, ministër i Jashtëm i Gjermanisë është shprehur sot në takimin me homologët e vendeve të BE, se e ardhmja e të gjitha...

Gjermania njeh zyrtarisht genocidin ndaj Namibisë, Heiko Maas ofron mbështetje financiare mbi 1.1 miliardë euro

Gjermania ka pranuar zyrtarisht se ajo ka kryer gjenocid gjatë okupimit të saj në epokën koloniale të Namibisë, duke ofruar mbështetje financiare për këtë...

Numri i viktimave vijon të rritet, Gjermania mbështet publikisht Izraelin: Keni të drejtë të mbroheni….

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas gjatë vizitës në Izrael ka shprehur publikisht mbështetje për popullin izraelit. “Unë erdha këtu per të shprehur solidaritetin tim....

Anëtarësimi në BE, Ministri gjerman Heiko Maas: Nuk e ndajmë Shqipërinë nga Maqedonia e Veriut

Gjermania mesa duket po tregohet “fair” dhe po garanton mbështetje njësoj si për Maqedoninë e Veriut dhe për Shqipërinë, lidhur me integrimin në BE....

‘Popullsia e Ballkanit po shkon drejt plakjes’, Ministri Gjerman Maas: Shqipëria në BE vetëm nëse na lejojnë…

Ministri Federal i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas ka pohuar se si kryesues të Presidencës së Bashkimit Europian kanë planifikuar mbajtjen e...

‘Armëpushimi s’u dëgjua as gjatë Ramazanit’, ministri plas ‘bombën’ për Bajram: Ka tentativa të pamëshirshme të përmbushen fakte…

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, ka uruar të gjithë besimtarët për festën e Fitër Bajramit. Në mesazhin e tij...

Ministri gjerman letër Bushatit: Jam shumë i nderuar për një partner të besueshëm si ju

Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas i ka shkruar një letër ish-ministrit Bushatit. Ndër të tjera, ai  i shkruan Bushatit se ai ka qenë...

Ministri i Jashtëm gjerman, Maas: Rruga e Kosovës drejt BE edhe nëpërmjet një pajtimit me Serbinë

Ministri i jashtëm gjerman, Heiko Maas tha sot se rruga e Kosovës drejt Bashkimit Evropian nuk kalon vetëm nëpërmjet reformave por edhe nëpërmjet një...

Ministri gjerman Bushatit: Shqipëria ka arritur rezultate impresionuese

Ministri i Punëve të Jashtëme i Shqipërisë Ditmir Bushati ka zhvilluar një takim ditën e sotme me Ministrin gjerman Heiko Maas. ...

Lajmet e fundit