Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
71 %
2.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

hec

HEC-et në Shqipëri, 30 shkencëtarë të huaj zbresin në terren për mbrojtjen e lumit Vjosa

30 shkencëtarë kanë zbritur në terren për të studiuar dy degë kryesore të lumit Vjosa. Ata janë nga Austria, Gjermania dhe Italia kanë bërë...

Pas Leo Di Caprios dhe peticionit, krijohet platformë për mbrojtjen e lumit Vjosa

Një platformë për mbështetjen dhe mbrojtjen e lumit Vjosa është krijuar dhe është bërë shumë familjare për të gjithë. Tashmë tema e lumit të...

Prej dy ditësh në komisariat pas protestës për HEC-in, familjarët e 4 të arrestuarve para policisë së Lezhës: Lirojini

Në policinë e Lezhës prej dy ditësh janë duke u mbajtur këtër protestues që u arrestuan dje në protestën e mbajtur nga banorë të...

Bllokuan rrugën në protestën kundër ndërtimit të HEC-it në Mirditë, policia procedon penalisht 33 persona

Banorët e fshatrave Thirrë dhe Sang në Mirditë ditën e sotme kanë protestuar kundër ndërtimit të një HEC-i dhe një fabrike uji në atë...

Protesta kundër HEC-eve: Banorët përplasen me Policinë, shoqërohen 19 persona

Përplasje mes banorëve dhe forcave të policisë kanë ndodhur ditën e sotme në “Rrugën e Kombit”, ku janë shoqruar për në komisariat 19 persona. Dhjetra ...

Banorët e Mirditës ngrihen në protestë, kundër ndërtimit të HEC-it; kërcënojnë për bllokimin e “Rrugës së Kombit”

Banorët e fshatrave Thirrë dhe Sang të Njësisë Administrative Fanë, Bashkia Mirditë ditën e sotme kanë zhvilluar një protestë kundër ndërtimit të një HEC-i...

Protesta e punonjësve të Transportit Publik dhe kundër ndërtimit të HEC-ve, procedohen penalisht 17 organizatorët (DETAJE NGA POLICIA)

Policia ka proceduar penalisht 17 organziatorë të 2 tubimeve të paligjshme që u zhvilluan dje në Tiranë nga punonjësit e Transportit Publik dhe kundër...

3 muaj ‘OFF’ për shkak të pandemisë, nis puna e koncensionarëve të HEC-eve dhe minierave

Rifillojne monitorimet e koncesionareve të hec-eve dhe minierave. Prej rreth 3 muajsh, monitorimi në terren i koncesioneve të hidrocentraleve dhe subjekteve...

Projekti i HEC-it, Rama: Do financohet 100% nga shteti, ishte një ëndërr e mbetur në sirtar

Kryeministri Edi Rama gjatë prezantimit të projektit të HEC-it të Skavicës me ministren e infrastrukturës, Belinda Balluku tha se financimi do të bëhet 100% nga...

“Po tentohet grabitja e pasurisë natyrore,” PD: Ndërtimi i HEC-it do lë pa ujë 11 mijë banorë

Ish-deputetja demokrate Dhurata Çupi denoncon dhënien me koncesion për ndërtimin e një hidrocentrali në zonën e Matit. Përmes një postimi në...

Lajmet e fundit