Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
1kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021

TAG

hec skavica

Yuri Kim përshëndet nënshkrimin e marrëveshjes mes Shqipërisë dhe kompanisë amerikane Bentech për HEC Skavicën

Ambasadorja amerikane në Shqipëri Yuri Kim ka përshëndetur nënshkrimin e marrëveshjes mes Shqipërisë dhe kompanisë amerikane “Bentech” për ndërtimin e HEC-it të Skavicës.Në një...

Ndërtimi i Hec Skavicës, firmoset kontrata e parë mes kompanisë amerikane Bechtel dhe KESH, Balluku: Ditë historike për sektorin elektro-energjetik shqiptar

Konkretizohet puna për ndërtimin e HEC Skavicës, një projekt me rëndësi të veçantë në sektorin elektro-energjetik shqiptar. Në prani të ministres së Infrastrukturës dhe...

Lajmet e fundit