Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

hawaii

VIDEO/ Harrojini balonat spiune, Kina gjuan me lazera nga hapësira mbi Hawaii

Më 28 janar, në të njëjtën ditë një tullumbace e dyshuar spiune kineze u zbulua nga SHBA në brigjet e Alaskës, një aparat fotografik...

Spiralja e mistershme në qiell lë pa fjalë mijëra qytetarë (VIDEO)

Një spirale e çuditshme është filmuar në qiellin mbi Hawai. Qytetarë të shumtë kanë raportuar se natën e 18 janarit, në qiell kanë parë një...

Shpërthimi i vullkanit më të madh në botë, hapen strehimoret për qytetarë

Vullkani më i madh aktiv në botë, i quajtur “Mauna Loa”, ka shpërthyer ditën e djeshme në ishullin e Hawaiit dhe ujërat përreth tij....

LUFTA E TREGJEVE/ Gjigandi KINEZ rrezikon falimentimin, firmat më të mëdha ndërpresin bashkëpunimin pas ndalimit nga SHBA (KONFLIKTI I RREZIKSHËM)

SHBA po i prish tregun Kinës me ndalimin më të fundit që i bëri kompanisë Huawei për të shitur prodhimet e saj, për shkak...

Çfarë po ndodh në Amerikën Qendrore? Pas vullkaneve, Hawaii dhe Guatemala goditen nga 500 tërmete të fuqishme

Shpërthimet e vullkanit Kilauea në Hawaii nuk janë ndalur që nga muaji maj, ndërkohë që edhe vullkani Fuego në Guatemalë ka shpërthyer frikshëm mbrëmjen...

Vullkani SHPËRTHEN fuqishëm, ishulli turistik evakuohet me shpejtësi

Një shpërthim shumë i madh i vullkanit Kilauea është regjistruar mesditën e sotme në ishujt Hawaii, ndërsa gazrat e çliruara mendohet të keni arritur...

Lajmet e fundit