Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021

TAG

Hashim Thaci

Reuters: Hashim Thaçi, hero kombëtar i përkrahur nga SHBA, akuzohet për 100 vrasje gjatë kohës që udhëhoqi UÇK-në

Agjencia e njohur e lajmeve, Reuters, ka raportuar këtë të mërkurë për fillimin e gjykimit të parë të Dhomave të Specializuara të Hagës. Gjykimi i...

Gjyqi ndaj ish-krerëve të UÇK-së, “shpërthen” ndaj Prokurorisë avokati i Kadri Veselit: Të pandershëm!

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson është përplasur me prokurorinë Speciale në konferencën mbi ecurinë e çështjes për  ish-liderët e UÇK-së Hashim Thaçi, Rexhep...

Të akuzuar për krime lufte, sot seanca e radhës për Hashim Thaçin dhe ish krerët e tjerë të UÇK-së

Sot në Gjykatën Speciale do të mbahet seanca e radhës për Hashim Thaçin, Kadri Veselin, Rexhep Selimin dhe Jakup Krasniqin. Seanca do të mbahet në...

VIDEO/ “Vritini serbët”, tifozët e skuadrës serbe thërrasin në kor emrin e HASHIM THAÇIT, ndërpritet ndeshja e Partizanit të Beogradit

E vështirë edhe për ta menduar, por tifozët e Novi Pazar, skuadër në kampionatin serb, kanë thirrur në kor emrin e ish-presidentit të Kosovës...

E ëma i ka ditëlindjen, Hashim Thaçi gjen mënyrën për ta uruar me fjalë të ëmbla

Nëna e ish-presidentit të Kosovës Hashim Thaçit, Hyra Thaçi, sot feston ditëlindjen dhe mbush 84 vjeç. Në ditën e saj të lindjes nuk ka mundur...

Hashim Thaçit i refuzohet kërkesa për t’u mbrojtur në liri, ish-Presidenti i Kosovës mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka refuzuar kërkesën e ish-Presidentit të Koosvës Hashim Thaçi për t’u mbrojtur në liri, edhe pse dy shtete kishin ofruar...

Në Hagë për krime lufte, ish-krerët e UÇK-së vizitohen nga familjarët, Gjykata Speciale jep detaje

Ish-krerët e UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi, si dhe ish-pjesëtarë tjerë të kësaj ushtrie, pas rreth tetë muajsh në paraburgim,...

Tensione në Hagë, avokatët e ish-krerëve të UÇK-së kërkojnë listën e dëshmitarëve, Specialja refuzon (ARSYEJA)

Në seancën e sotme, avokatët mbrojtës të ish-krerëve të UÇK-së kanë kërkuar që t’u dorëzohet lista e dëshmitarëve që do të përdorën në gjykim...

Mediat sllovene: Thaçi kërkon të dërgohet në arrest shtëpie në Slloveni

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar që në vazhdim të gjykimit të tij nga Gjykata Speciale në Hagë, ku po akuzohet për krime...

Osmani: Thaçin askush nuk mund ta quajë “zagar të amerikanëve”, ai ka qenë kryeministër në kohëra historike

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në një intervistë për prestigjozen gjermane “Der Spiegel”, është shprehur për Hashim Thaçin se askush nuk mund ta quajë...

Lajmet e fundit