Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
61 %
1.5kmh
20 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

TAG

has

Plagosi me thikë vëllanë e tij se dhunonte të ëmën, arrestohet i riu në Has

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Has, ku një person ka plagosur me thikë vëllanë. Policia bën me dije se shtetasi...

Hasjani ngatërrohet para Bashës: Unë dhe krejt shokët e mi do të votojmë PS-në

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka qenë ditën e sotme në Has ku ka mbajtur një fjalim përpara dhjetrave qytetarëve. Në fund të fjalimit, foli...

Shkojnë për t’i vjedhur lokalin në Has, pronari qëllon me armë dy adoleshentët

Disa persona të mitur, janë autorë të dyshuar të dy vjedhjeve të ndodhura në rrethin e Hasit.  Policia ka vënë në...

Rriten rastet me Covid-19 në Tiranë dhe Has, kryeqyteti me numrin më të lartë të të prekurve, shpërndarja në 24 orët e fundit

Numri i të prekurve me Koronavirus në vendin tonë kap shifrën e 277 personave, sipas Institutit të Shëndetit Publik, ndërsa në 24 orët e...

Zjarr i madh pranë pikës kufitare të Morinës, shkrumbohen 5 ha pyje

Forca të shumta zjarrëfikëse janë nisur drejt vendngjarjes për të neutralizuar plotësisht flakët.

Basha takon demokratët e Hasit: PD ka plan të qartë për ndryshim ekonomik e politik, vetëm ne mund ta bëjmë

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar pasditen e sotme një takim me demokratët e Hasit, me të cilët ka diskutuar për planin e PD për...

PS “fiton” Bashkinë e PARË: Kandidati socialist ‘kryeson’ i vetëm me 344 vota

Liman Morina pritet të jetë kryebashkiaku i ri i Hasit. Morina, i cili më parë ka mbajtur postin e prefektit të...

Theu xhamat dhe vodhi tre lokale brenda ditës, arrestohet i riu në Has

Policia e Hasit ka arrestuar një 25-vjeçar pasi akuzohet për vjedhje me thyrje të tre lokaleve në qytetin e Krumës. Në...

Drama e familjes Paça, sëmundja që i mori jetën babait rrezikon edhe 3 fëmijët

Sëmundja që i morri jetën babait rrezikon edhe jetën e tre fëmijevë të familjes Paça në Vranisht të Hasit. “Shqiptarët për...

Tentuan t’i zënë rrugën Ramës, procedohen 13 protestuesit nga Kukësi e Hasi

Policia ka proceduar penalisht 13 militantë të opozitës, të cilët protestuan ditën e djeshme kundër kryeministrit Edi Rama në Kukës. Mësohet...

Lajmet e fundit