Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
53 %
1kmh
75 %
Die
8 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

TAG

harta gjyqesore

Qeveria miraton hartën e re gjyqësore, Manja: Në gjykatat që do mbyllen nuk do cënohen shërbimet

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja tha se në vendimet e qeverisë është miratuar harta e re gjyqësore e propozuar nga KLGJ. Ai është shprehur se...

Ulsi Manja për Hartën e re: Shpërndan 408 gjyqtarë, është përgatitur nga ekspertët më të mirë që nga 2019! Presim “ok” nga Financat             

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, është ftuar në një seancë dëgjimore në Kuvend për Hartën e re gjyqësore. Ai ka thënë se sapo Ministria...

Juristët, kundër hartës së re gjyqësore: Rriten kostot dhe rrezikon të cenohet aksesi në drejtësi

Miratimi i vendimit për hartën e re gjyqësore nga Kolegji i Lartë Gjyqësor (KLGJ) është kundërshtuar nga avokatët. Më 1 korrik me vendim të Dhomës...

Harta e re gjyqësore, avokatë dhe qytetarë protestë para Gjykatës së Kurbinit

Vijojnë protestat për hartën e re gjyqësore. Ditën e sotme avokatët, por edhe qytetarët kanë dalë në protestë para Gjykatës së Kurbinit. Ata janë shprehur...

Harta e re gjyqësore, Gjiknuri: Ofron zgjidhje më të mira në shërbim të publikut, janë respektuar rekomandimet e Kuvendit!

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Damian Gjiknuri tha sot në Kuvend se harta e re gjyqësore ka respektuar rekomandimet e Kuvendit Në fjalën e...

Harta e re gjyqësore, Maks Haxhia: Nga nesër avokatët në grevë për katër ditë, bojkotojmë seancat

Ashtu siç u njoftua dhe dje, nga nesër avokatët e Shqipërisë do të bojkotojnë çdo process gjyqësor. Kryetari i Dhomës së Avokatëve, Maks Haxhia thë...

Harta e re Gjyqësore/ Manja: Të hapur për sugjerime me vlerë! Çela: Shumë prokurorë dhe pak cilësi

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, ka thënë se ata janë të hapur për të reflektuar për të gjitha sugjerimet "me vlerë" për Hartën e...

Propozimi për hartë të re gjyqësore pritet me parulla proteste në Shkodër, Vjerdha: Një qytetar sot nuk mund të gjykohet në vendin e tij

Dhoma e Avokatisë në Shkodër e priti me protestë prezantimin e hartës së re gjyqësore nga përfaqësues së Këshillit të Lartë të Drejtësisë dhe...

Harta e re gjyqësore, Maks Haxhia: Shqipëria s’është Tirana, nuk mund të ketë gjykatë vetëm në kryeqytet

Po zhvillohet në Vlorë një tryezë diskutimi mes dhomës së avokatisë së qytetit, KLGJ-së, Ministrisë së Drejtësisë. Në këtë tryezë po diskutohet për hartën e...

Kryeprokurori Çela: Do të shtohen vakancat me hartën e re gjyqësore, prurjet e reja janë çelësi i zgjidhjes

Kryeprokurori i Përgjithshëm Olsian Çela deklaroi sot se harta e re gjyqësore ka për qëllim të amortizojë vakancat në sistem që sipas tij do...


Lajmet e fundit