Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

TAG

haradinaj

Rrëfehet Ramush Haradinaj: Çfarë më ndodhi në Francë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur në emisionin Kontakt në TribunaChannel për atë se çfarë ka ndodhur që nga ndalimi i tij. ...

Haradinaj falenderon qytetarët pas lirimit: Me keni bërë krenar, ua kthefsha me punë

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar disa minuta më parë pas vendimit të gjykatës franceze për lirimin e tij,...

Serbia plotëson kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinaj, nesër ia dorëzon Francës

Kërkesa e plotësuar për ekstradimin e Ramush Haradinajt do t’i dërgohet nesër Francës, ka thënë ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviq, duke shtuar që...

Serbia dërgon kërkesën e ekstradimit të Haradinajt

Ministria serbe e Drejtësisë e ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradimin e Ramush Haradinajt. Vendimi thuhet të jetë përkthyer në gjuhën frënge...

Kush është avokatja që do mbrojë Ramush Haradinajn (Foto)

“Deri sa unë do të jem aty për ta asistuar atë. Ajo është një avokate parisiene, dhe e profesionalizuar në çështjen e ekstradimeve”,...

Reagon Vasili për arrestimin e Haradinaj: Veprim i gabur në një kohë të gabuar që pengon marrëdhënien Kosovë-Serbi

Kryetari i Grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili e ka quajtur arrestimin e Haradinaj nga Franca një “veprim të gabuar në momentin e gabuar”....

Pse dhe kush e kërkon eleminimin e Ramush Haradinajt?!

Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi Ramush Haradinaj është ndaluar të merkuren e shkuar nga policia kufitare franceze me arësyetimin se për këtë...

Ramush Haradinaj në paraburgim derisa Serbia të kërkojë ekstradimin e tij

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, do të qëndrojë në paraburgim në Francë ku edhe u arrestua ditën e djeshme, derisa...

Rrëfimi emocional i Haradinajt se si ia vranë vëllain dhe si e shpëtoi Rafet Ramën (Video)

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur në emisionin "Komiteti" për deputetët e pozitës, të cilët nuk e votuan marrëveshjen...

Ramush Haradinaj jep dorëheqjen nga mandati i deputetit

Pas ditës së sotme ndërkaq, konsideroj se Kuvendi i Republikës së Kosovës, nuk është më një institucion demokratik dhe rrjedhimisht unë nuk e...

Lajmet e fundit