Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
0.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
22 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

haradinaj

Pas dorëheqjes, Haradinaj i ‘dorëzon’ postin vëllait të tij? Nënkryetari i AAK-së jep përgjigje të prerë

Nënkryetari i AAK-së dhe deputeti i Parlamentit të Kosovës, Daut Haradinaj reagon pas aludimeve se do të kandidojë për kryetar partie pasi vëllai i...

Rama e quajti gënjeshtar, Lulzim Basha i kërkon ndjesë Haradinajt në emër të shqiptarëve: Sulm rrugaçëror i kryeministrit tonë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar ashpër pas deklaratave të Ramës ndaj kryeministrit në detyrë të Kosovës, Ramush Haradinajn. ...

Rama s’përmbahet ndaj Haradinajt: I paditur klasik, gënjeshtar, gënjeshtar…

Dy herë gënjeshtar e ka quajtur kryeministri Edi Rama, kryeministrin në ikje të Kosovës, Ramush Haradinaj i cili deklaroi se refuzimi i Kosovës për Mini-Shengenin...

Haradinaj: Koha të kthehen të strehuarit pas tërmetit, meritojnë rikthim të dinjitetshëm

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj thotë se tashmë ka ardhur koha që të rikthehen shqiptarët e strehuar aty pas tërmetit të 26 nëntorit. ...

Ndihmat nga Kosova, Haradinaj: Fola me Metën për tërmetin, Rama s’më hapi telefonin (Video)

Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj, ka treguar se menjëherë pas tërmetit në Shqipëri, ata janë organizuar për 30 minuta. ...

U emërua nga Thaçi dhe Haradinaj, kush është shefi i ri i shërbimit informativ kosovar

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj, i cili ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij katër muaj më parë, bashkë me Presidentin Hashim Thaci, e...

Padia e Ramës për shpifje, Haradinaj: I qëndroj çdo gjëje që deklaroj (E PLOTË)

Kryeministri në ikje i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se në çështjen e shkëmbimit të territoreve, ka pasur investim politik. Në...

Taksa 100% ndaj produkteve serbe, Haradinaj porosi Kurtit: Të mbetet deri në njohjen e shtetit të Kosovës nga Beogradi

Një vit më parë, Qeveria e Republikës së Kosovës nën drejtimin e kryeministrit Ramush Haradinaj, vendosi taksën 100% ndaj produkteve me origjinë nga Serbia...

Zgjedhjet e parakohshme, Haradinaj kërkon të jetë pjesë e qeverisë së re: Kosovë, na presin sfida!

Ish kryeministri i Kosovës dhe kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se vendimi i tij për të dhënë dorëheqjen e për të dërguar...

Lajmet e fundit