Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
35 %
8.2kmh
20 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

hapja e negociatave

Ish-kreu i KQZ-së emërohet si pjesë ekipit negociator me Bashkimin Europian

Denar Biba është bërë pjesë e ekipit negociator të Shqipërisë me Bashkimin Europian, vendim që vjen vetëm pak ditë pasi kryeministri Edi Rama vendosi...

Rama pa opozitën në Bruksel, Berisha: Po të më ftonte do të shkoja, por ta harronte që të shtrëngoja duart me të

Ish-kryeministri Sali Berisha, deklaron se kreu i qeverisë, Edi Rama i është vërsulur portit të Durrësit për të bërë një projekt, që sipas tij,...

Kurti uron Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për çeljen e negociatave: Kosova feston arritjet tuaja historike

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për nisjen e negociatave me BE-në. Ai shkruan se Kosova feston arritjet historike...

“Negociatat me Shqipërinë do të hapen”, Manuel Sarrazin: Duam ta shpërblejmë Kosovën, Evropa i mban premtimet

Në intervistë për DW, i dërguari special i qeverisë gjermane për Ballkanin Perëndimor, paralajmëron për rreziqet që vijnë nëse nuk ka progres në çështjen...

Kryeministri Mario Draghi: Italia mbështet hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Kryeministri italian Mario Draghi ka deklaruar se Italia mbështet hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe  Maqedoninë e Veriut. Ai tha gjatë një...

Raportuesja për Shqipërinë në Parlamentin Europian jep lajmin e mirë: Jeni gati për hapjen e negociatave, duhet fiksuar data për konferencën ndërqeveritare

Raportuesja për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Isabel Santos, ka folur për anëtarësimin e Shqipërisë në BE, pasi Komisioni i Punëve të Jashtme në PE...

Rama për hapjen e negociatave: Nëse Bullgaria nuk heq veton deri në qershor, do të kërkojmë ndarjen nga Maqedonia e Veriut

Kryeministri Edi Rama tha gjatë konferencës së përbashkët me kancelarin Olaf Scholz se Shqipëria do të kërkojë ndarjen nga Maqedonia e Veriut,nëse në qershor...

Hapja e negociatave, Zef Mazi tregon qëndrimin e Francës: Situata nuk është shumë premtuese…(E PLOTË)

Kryenegociatori i Shqipërisë për Integrimin në BE, Zef Mazi në Këshillin e Integrimit Europian është shprehur se 2021 nuk ishte shumë i mirë për...

“BE s’e mban fjalën”, ministrja gjermane: Të hapen sa më parë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut! Do kemi përparime

Anna Lührmann, ministrja gjermane e shtetit për Evropën dhe Klimën, shpjegon në një intervistë ekskluzive me Deutsche Welle prioritet e Gjermanisë në Ballkanin Perëndimor. Deutsche Welle:...

Ministrja gjermane për Europën në Tiranë, Ahmetaj: I kemi bërë të gjitha detyrat e shtëpisë për hapjen e negociatave, keqardhje për vonesën

Zëvëndës kryeministri Arben Ahmetaj gjatë konferencës së përbashkët me ministren gjermane për Europën, Anna Lührmann tha se vendi ynë i ka kryer të gjitha...

Lajmet e fundit