Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

Hamdi Jupe

25 vjet më parë, kush e rrahu Edi Ramën në ’97? Dëshmia: Donin të më vrisnin?! Cilët ishin operativët e SHIK-ut që bën për...

"Më 21 duke u gdhirë 22 janari i vitit 1997, u rrah barbarisht në shtëpinë e tij në Tiranë, pedagogu i Akademisë së Arteve,...

DOSSIER/ Ditari i Gazetarit: Si e njoha profesor Servet Pëllumbin, nga ngjarjet në komunizëm, te posti i kryetarit të Kuvendit

Nga Hamdi Jupe E pashë për herë të parë në verën e vitit 1981, kur dhashë provimin pasuniversitar të filozofisë. Një burrë rreth dyzetë e...

Për panairin me sy kritik, dhe piktorin që kemi në krye

Nga Hamdi Jupe Panairi i librit ishte një ngjarje e rëndësishme kulturore kombëtare që organizohet vetëm një herë në vit. Është edhe një çast shmangieje...

Ish-deputeti socialist: Nuk jam i kënaqur me qeverisjen! Ja kë propozoj për të zëvendësuar Ramën (E PLOTË)

Hamdi Jupe, një nga themeluesit e PS, gazetar i “Zerit të Popullit”, ish-deputet i PS, për gazetarin Roland Qafoku, në emisionin “Debati në Channel...

Lajmet e fundit