Tirana
clear sky
6 ° C
6 °
6 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
15 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
9 °
E premte, 16 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Halti

32 vjetori i ekzekutimit të poetit të njohur, Basha shpërndan poezinë e Havzi Nelës: Poeti i pavdekësisë

Sot është 32 vjetori i vdekjes së poetit dhe intelektualit Havzi Nela, i cili u var në vitin 1988 në qytetin e Kukësit. ...

Ja çfarë bëjnë këta fqinj për njëri-tjetrin, dhurata e veçantë që Finlanda mund të marrë në 100 vjetorin e pavarësisë

Finlanda njihet ndryshe si toka e liqeneve dhe fushave, ndërsa pika më lartë e këtij vendi është 1324 metra mbi nivelin e detit dhe...

Lajmet e fundit