Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022

TAG

Haki Cako

Kreu i Emergjencave Civile, Çako: Nuk kemi pajisjet e duhura! Njësitë e kërkim-shpëtimit duhen trajnuar

Haki Çako, kreu i Emergjencave Civile është shprehur se institucioni që ai drejton nuk ka pajisjet e duhura. Madje, duke folur për mediat Çako...

Zjarret “përpijnë” vendin, Yuri Kim takim URGJENT me Peleshin dhe Haki Çakon në Pashaliman

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar një takim urgjent me ministrin e Mbrojtjes, Niko Peleshi dhe kreun të Emergjencave Civile, Haki...

KLSH zbarkon në Ministrinë e Brendshme, te Mbrojtja dhe te Emergjencat Civile: Do të hetohen tenderat për blerjen e pajisjeve

Ka nisur zyrtarisht hetimi nga Kontrolli i Lartë i Shtetit, në të gjitha institucionet që janë përgjegjëse për procesin e emergjencave civile në vend....

Ushtria zbarkon në Vlorë për zjarret, Haki Çako heq dorë nga pushimet: Bëni kordon me lopata, kazma, me sopata…

Flakët janë duke kërcënuar banesat në zonën e Dukatit të Ri në Vlorë, teksa favorizohen edhe nga era. Terreni kodrinor e bën më të vështirë...

Vendi po digjet, Kreu i Emergjencave Haki Çako: Në Vlorë situata është më e rëndë. Disa njerëz djegin shkurre dhe flakët dalin jashtë kontrollit

Vendi ynë prej ditësh është përfshirë nga flakët, nga veriu në jug të vendit. Në një intervistë për News24 ka folur Kreu i Emergjencave...

Radhët e gjata prej ditësh në Kakavijë, Olta Xhaçka dhe Haki Çako nisen drejt pikës kufitare, drejt doganës edhe automjeti me 10 mijë litra...

Situata e rënduar në Kakavijë, për shkak të radhëve të gjata të makinave që kërkojnë të hyjnë në shtetin grek ka bërë që Ministrja...

Haki Çako bën deklaratën ‘bombë’: Në zonat ku po vihen zjarret duan të ndërtojnë resorte

Kreu i Emergjencave Civile, Haki Çako, ka thënë se zjarret e mëdha që po kaplojnë vendin janë të qëllimshme dhe se në zonat ku...

Hotel ‘VILA VERDE’ në Durrës, nis shkatërrimi i kontrolluar, Haki Çako: Grupet e punës kanë përcaktuar gjithë prishjet

Hotel 'Vila Verde' është duke u asgjesuar mëngjesin e sotëm pas dëmtimeve të shumta që hoteli katër katësh mori gjatë tërmetit të 26 nëntorit....

Maks HAXHIA në spital, kush është ‘avokati i VIP’-ave (PROFILI-EMRAT DHE ÇËSHTJET E BUJSHME QË KA MBROJTUR)

Avokati i njohur Maks Haxhia është shtruar sot në Spitalin Amerikan për t’iu nënshtruar një ndëhyrje kirurgjikale në aortë për shkak se vuan nga...

RAMA viziton Floqin e rinovuar, banorja ‘thumbon’ kryeministrin: Më thanë se s’ta rregullojmë shtëpinë se e ke me ngjyrë blu (E PLOTË)

Kryeministri Rama vizitoi banorët e Floqit, të cilët u detyruan të qëndronin prej disa muajsh në tenda për shkak se banesat e tyre u...

Lajmet e fundit