Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

hakerat

Vuçiç shënjestër e hakerave, “Anonymous” me mesazh të ri për presidentin serb: Hej, kukull e Putinit, ku je?

Grupi i hakerave “Anonymos” kanë dalë me mesazhe të reja për presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, të cilit i janë drejtuar duke i thënë...

Hakerat pretendojnë se kanë vjedhur adresat e e-mailit të 200 milionë përdoruesve të Twitter

Llogaritë e vjedhura të emailit të më shumë se 200 milionë përdoruesve të Twitter janë postuar në një forum hakerimi në internet, sipas një...

“Ne nuk harrojmë, na prisni”, hakerat e Anonymous kërcënojnë presidentin Vuçiç për tensionet në Kosovë

Grupi i hakerave "Anonymous" ka publikuar një video-mesazh për tensionet në Kosovë dhe kërcënon Serbinë dhe presidentin Aleksandër Vuçiç, se duhet të presin pasojat...

Drejtori i Policisë turke vjen në Tiranë, dhuron pajisje për rikuperimin nga sulmi i hakerave  

Policia turke i dhuron palës shqiptare, një donacion që përfshin servera dhe pajisje për integrimin e disa prej programeve të Policisë së Shtetit dhe...

Grupi i kamufluar që sulmoi Kim dhe Ramën, hakerat iranian zbulojnë se nuk janë ata, publikojnë dhe dokumentet e SHISH

Grupi i hakerave iranianë që kanë sulmuar sistemet qeveritare dhe ato të Policisë së Shtetit,  ka publikuar këtë të hënë disa dokumente të lëshuara...

Hakerat iranianë vënë “në shënjestër” Ramën dhe Kim: Një iku, shumë të tjerë do shkojnë

Grupi i hakerave iranianë që kanë sulmuar sistemet qeveritare dhe ato policore muaj më parë, kanë publikuar këtë të premte një foto të kryeministrit...

Hakerët kinezë vodhën miliona dollarë nga fondet për asistencën gjatë pandemisë në SHBA

Hakerët kinezë kanë vjedhur që nga viti 2020 dhjetëra miliona dollarë nga fondet për asistencën gjatë pandemisë në Shtetet e Bashkuara, konfirmoi të hënën...

“S’kanë asnjë të dhënë sensitive”, hakerat iraniane “sfidojnë” Ramën dhe publikojnë listën e zgjedhësve shqiptarë

Hakerat iranianë kanë publikuar sërish ditën e sotme të dhëna sensitive, të marra nga sistemet shqiptare dhe kanë “sfiduar” hapur kryeministrin Edi Rama, i...

Kujdes nëse ju vjen ky e-mail I RREMË nga “Gledis Nano” mos e hapni, përmban virus!

Një e-mail i rremë dhe i rrezikshëm i ka shkuar dhjetra qytetarëve shqiptarë, në një tentativë për t’i vjedhur atyre të dhëna sensitive. E-maili është...

Hakerat “s’bëjnë pushim” as për 28 Nëntor, publikojnë PATENTAT e shqiptarëve

Grupi i hakerave iranianë "Drejtësi për Atdheun", ka publikuar këtë të hënë patentat e shqiptarëve. Duke qenë se është bërë e udhës që çdo...

Lajmet e fundit