Tirana
broken clouds
9 ° C
9 °
9 °
87 %
2.1kmh
75 %
Hën
19 °
Mar
15 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
18 °
E hënë, 12 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

haker

Ngrihet ALARMI në SHBA, hakerët rusë sulmuan THESARIN amerikan

Hackerët që besohet se po punojnë për Rusinë kanë monitoruar trafikun e brendshëm të postës elektronike në departamentet e Thesarit dhe Tregtisë të SHBA-së....

Hakohet kompania gjigante ajrore, vidhen miliona të dhëna pasagjerësh dhe karta krediti

Një nga kompanitë ajrore “low-cost” më të mëdha në botë “easyJet” ka rënë pre e hakerave. Kompania me bazë në Londër...

Burgjet në SHBA po ndalojnë leximin e kësaj kategorie librash, arsyeja

Departamenti i Burgjeve në shtetin e Oregonit në SHBA ka vendosur t’i ndalojë të burgosurve leximin e një sërë librash rreth teknologjisë dhe programimit,...

Zhduken fotot me të fejuarën, flet për herë të parë Stresi

Stresi është padyshim një nga reperat më të suksesshëm. I njohur për “prapësitë” e tij, këngëtari kur bëhet fjalë për dashuri di të jetë...

Sulm kibernetik: Dalin sheshit të dhënat sensitive të 143 milion personave

Kompania amerikane e monitorimit të Kredive ka njoftuar se një sulm kibernetik i madh ka ekspozuar të dhënat sensitive të plot 143 milion amerikanëve....

Ja si duket desktopi i një hakeri të CIA-s (Foto)

Desktopi i kompjuterit tuaj personal është pak a shumë si tavolina e punës, mjetet dhe objektet që ndodhen në të, rregullsia apo rrëmuja, tregojnë...

Europa po goditet e nga një sulm masiv kibernetik

Një sulm masiv kibernetik është duke ndodhur në shumë shtete të Europës. Një program shumë i njohur, që bllokon kompjuterat dhe më...

Vidhen 85 milion llogari në internet, ndërroni urgjentisht fjalëkalimin

Plot 85 milion llogari në uebfaqen Dailymotion kanë rënë pre e hakerave të cilët tashmë disponojnë informacionet dhe fjalëkalimet. Sipas Leakedsource 85.2...

Hakeri që ekspozoi përdhunimin makabër në shkollë rrezikon më shumë vite burg se autorët

Në vitin 2012 djemtë e ekipit të futbollit të shkollës Steubenville në Ohajo përdhunuan në grup një adoleshente pa ndjenja ndërsa realizuan foto dhe...

Gjimnazisti hakon webfaqen e Presidentit, poston mesazh për shtyrjen e datës së provimit

Nxënësit mendojnë situata nga më të ndryshmet për të shtyrë datën e provimit që të kenë mundësi të studiojnë pak më gjatë, a thua...

Lajmet e fundit