Tirana
clear sky
15 ° C
15 °
15 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
15 °
Enj
17 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
20 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

hajdute

Kapet banda shqiptare e ‘skifterëve’ në Itali, sekuestohen 100 mijë euro mallra, zbulohet skema e vjedhjes së shtëpive

Policia italiane ka shkatërruar një bandë shqiptare hajdutësh të cilët kishin vjedhur mallra që arrinin në 100 mijë euro. Karabinierët identifikuan...

Parkonin kamionçinën çdo ditë në oborr, hajdutët ‘zhveshin’ shtëpinë e emigrantit në Shkodër (DËM MIJËRA EURO)

Një grabitje spektakolare është regjistruar në kryeqendrën e veriut, Shkodër.   Ngjarje ka ndodhur në Dajç të Shkodrës, ku persona të maskuar...

Arrestohen dy shqiptarë, vidhnin koshere bletësh në Greqi

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia greke në Halkidiki, pasi u kapën duke vjedhur disa koshere bletësh. Sipas mediave greke, shqiptarët...

Bënin kërdinë duke vjedhur portofola, arrestohen dy hajdutët e rrezikshëm, tmerri i vlonjatëve (VIDEO)

Ndalohen dy persona në Vlorë, të cilët akuzohen se kanë kryer në bashkëpunim një sërë vjedhjesh në qytet, kryesisht portofolë nga qytetarë të ndryshëm....

Hajdutët në Tiranë bëjnë ‘kërdinë’ gjatë natës, vidhet makina dhe dyqani

Dy vjedhje kanë ndodhur gjatë natës në kryeqytet. Raportohet se në Domje është vjedhur  një automjet tip BMË  me targa AA...

Zbardhen 4 vjedhje në Fier, arrestohen 2 hajdutët

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, pas një pune hetimore, zbardhën 4 vjedhje të ndodhura në Fier. ...

Shtireshin si teknikë ose agjentë shitjesh dhe gabisnin gratë që jetonin vetëm, arrestohen 4 persona, mes tyre 1 shqiptar

Policia italiane ka arrestuar katër pesona në kuadër të një operacioni që synonte goditjen e një bande hajdutësh banesash. Mes të...

Ishin ‘tmerri’ i apartamenteve në Itali, arrestohen 12 shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 12 shtetas shqiptarë pasi bënin kërdinë duke vjedhur nëpër shtëpi të ndryshme. Policia e Firences arrestoi 12...

I ndërronin Audi-t targën në çdo grabitje, shkatërrohet banda e shqiptarëve (EMRAT)

Policia italiane ka arrestuar pjestarët e bandes së hajdutëve shqiptarë me Audi. Në pranga u vunë Sabedin Bitiq, 50 vjeç; Arsim...

Dalin EMRAT: Tre shqiptarët e arrestuar në Itali me 400 mijë euro vjedhje, pranga edhe 22-vjeçares

Tre shqiptarë dhe një vajzë rumune u arrestuan ditën e djeshme në Itali, gjatë një aksioni të koduar “Black Point”. Katër...

Lajmet e fundit