Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
5.7kmh
90 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

hajdari

Hajdari kthehet nga SHBA dhe flet në Kuvend: Model këtu është horri me makinë të shtrenjtë, që s’ka punuar asnjë ditë!

Deputetja opozitare Rudina Hajdari ka mbajtur sot fjalën e saj në parlament, pas kthimit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku zhvilloi një tur...

Mesazhi i fortë i Topallit, publikon foton me Berishën dhe Azem Hajdarin: Kur kishim opozitë

Sot u mbushën 22 vite nga vrasja e pishtarit të demokracisë. Azem Hajdari. Për ta kujtuar, ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka publikuar...

Rama u duartrokit nga Kuvendi, Hajdari e quan ‘hipokrizi’: S’mund të zëmë në gojë Kosovën para viktimave të Komunizmit; Ruçi dhe kryeministri e injorojnë...

Kryeministri Edi Rama është duartrokitur nga i gjithë Kuvendi teksa ka mbajtur një fjalim të gjatë në mbrojtje të Kosovës dhe kundër akuzave të...

Ku e sheh veten në fushatën e ardhshme? Përgjigjet Rudina Hajdari: Duke kandiduar…

Ish-deputetja e Partisë Demokratike që nuk pranoi të digjte mandatin, Rudina Hajdari konfirmon se do të kandidojë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. ...

Hajdari: Këshilli Politik, një mekanizëm për të futur opozitën në sistem. Ajo marrëveshje, s’është reformë

Deputetja opozitare Rudina Hajdari thotë se qëllimi kryesor i Këshillit Politik nuk ishte reforma zgjedhore, por u ngrit si një mekanizëm për të futur...

Rama lexon sms-në e demokratit në Kuvend: E vetmja fitore ishte një natë që Edvini duke u kthy nga Vlora i ra nga...

Kryeministri Edi Rama ka patur vetëm 3 minuta kohë për t’iu kundërpërgjigjur deputetes Rudina Hajdari lidhur me çështjen e Teatrit Kombëtar. ...

Hajdari propozon ligjin për referendumet, i bën thirrje Bashës: O te krahët e Ramës, ose me…

Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari ka propozuar sot në mbledhjen e Këshillit Politik, ligjin për referendumet. Hajdari tha se ashtu...

Hajdari ‘shkel’ rregullat e Kuvendit, ‘shpërthen’ nga foltorja: Kreditë s’po shtyhen, bankat s’pyesin për Ramën! Të hapen burgjet për pushtetarët që jetojnë në luks...

Deputetja e opozitës paralmentare Rudina Hajdari ka thyer rregullat e vendosura nga Kuvendi për zhvillimin e kësaj seance të jashtëzakonshme në kohë pandemie dhe...

Koronavirus, Hajdari ngre shqetësimin dhe flet për vajzën e saj: E vështirë ta shoh të izoluar, por më i rëndësishme është shëndeti

Deputetja e opozitës parlamentare Rudina Hajdari përmes një videomesazhi e izoluar nga shtëpia ka theksuar se koronavirusi është një problem që i shqetëson të...

‘Palët janë dakort për ndryshimin e sistemit zgjedhor’, flet Rudina Hajdari: PD dhe aleatëve të saj iu kërkua të sillnin variantin e tyre, nuk...

Deputetja Rudina Hajdari, e cila është edhe përfaqësuesja e opozitës parlamentare në Komisionin për Reformën Zgjedhore, ka folur për ndryshimin e sistemit zgjedhor. ...

Lajmet e fundit