Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

Hahn

Mogherini dhe Hahn përshëndesin ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini dhe komisioneri Johannes Hahn kanë përshëndetur ndryshimet kushtetuese të votuara sot në Parlamentin maqedonas. ...

Haradinaj takon Hahn, por nuk tërhiqet për taksën 100% ndaj Serbisë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është takuar sot me zyrtarin e lartë të BE-së Johannes Hahn. Në qendër të diskutimeve ka...

Taksa 100% për Serbinë, Hahn sot në Kosovë: Tërhiqni VENDIMIN

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim, Johannes Hahn, pritet të vizitojë sot Kosovën. Gjatë kësaj vizite, Hahn do të takohet me...

Deklarata e Hahn: Shqipëria ka bërë progres me reformën në drejtësi (Kërkesë për Kosovën dhe Serbinë)

Komisioneri i BE, Johanes Hahn gjatë fjalës së tij në takimin me zyrtarë politike të vendeve të rajonit, është shprehur se Shqipëria ka bërë...

Reforma në drejtësi, Gjonaj në konferencë me Hahn: Procesi i sotëm është vetëm fillimi

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj në një konferencë të përbashkët për shtyp me komisionerin për Zgjerimin, Johannes Hahn, deklaroi se Shqipëria ka bërë përparim...

Vizat për Kosovën, Hahn mirëpret votimin e PE

Komisionari për Zgjerim i BE-së, Johannes Hahn ka mirëpritur vendimin e Parlamentit Evropian për miratimin e rekomandimit për liberalizimin e vizave për kosovarët. ...

Korrigjimi i kufijve Kosovë-Serbi, Hahn: Zgjidhja duhet t’i kontribuojë rajonit

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, lidhur me korrigjimin e kufijve midis Kosovës dhe Seribisë u shpreh se zgjidhja e mosmarrëveshjeve midis...

A e mbështet korrigjimin e kufijve të Kosovës? Hahn i prerë nga Durrësi: BE e ka dhënë kushtin

Nga Durrësi komisioneri për Zgjerim Jahannes Hahn komentoi çështjen e kufijve të Kosovës.   I pyetur nga gazetarët nëse e mbështet...

Luan Rama “shpëlan” komisionerin Hahn: Gazetar i ERTV-së

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Luan Rama ka reaguar ashpër kundrejt komisionerit Hahn duke e quajtur atë një reporter të ERTV-së, i cili përdoret...

Bylykbashi i përgjigjet Hahn: Të kanë gënjyer, vettingu po krijon boshllëk, mbushet me ata që do Rama

Opozita ka reaguar sot ashpër pas deklaratës së komisionerit të BE-së Johannes Hahn gjatë takimit me kryeministrin shqiptar ku tha se vettingu po ecën...

Lajmet e fundit