Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

TAG

Hahn

Samiti i Berlinit, reagon komisioneri Hahn: Pres që…

Komisioneri europian i Zgjerimit, Johannes Hahn ka reaguar pas Samitit të Berlinit.   Komisioneri është shprehur se pret që dialogu Kosovë-Serbi...

Hahn: Shqipëria, situatë problematike me të drejtën e pronës! BE po monitoron

Komisioneri i BE, Johannes Hahn, në një intervistë ekskluzive për DW thotë se kuadri ligjor për të drejtat e pronës në Shqipëri ka dobësi...

Dialogu Kosovë-Serbi, Hahn: Shkëmbimi i territoreve mund të diskutohet nëse duan palët

Komisioneri për Politikat Europiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ka folur rreth një marrëveshjeje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. ...

Thaçi sot në Bruksel, takohet me Hahn dhe presidentin Tusk

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi do të takojë sot Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, si dhe Komisionerin e BE-së për Zgjerim, Johannes Hahn....

Komisioni Europian: Do të analizojmë praktikat e prokurimit në Shqipëri

Komisioni Evropian tha se do të analizojë praktikat e prokurimit të qeverisë së Shqipërisë, në veçanti ato në lidhje me ndërtimin e aeroportit të...

Protestat në Ballkan, Hahn: Kërkojnë që BE të ndërhyjë me forcë ushtarake për të ndryshuar qeverinë…

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Europian, Johanes Han, deklaroi dje në Bruksel se mbështet plotësisht të drejtën e protestave dhe lirinë e shprehjes në...

Hahn reagon pas takimit me Sorecan: Këto javë vendimtare, thirrje forcave politike…

Komisioneri Hahn ka reaguar pas takimit me ambasadorin e BE-së duke u bërë thirrje forcave politike në Shqipëri që të bashkëpunojnë me njëra-tjetrën. ...

‘Ngërçi’ politik në Shqipëri, flet zëdhënësi i CDU/CSU: Parlamenti, bërthama qenësore e demokracisë…Unë e dhashë këshillën, por…(E PLOTË)

Zëdhënësi i grupit parlamentar CDU/CSU në Bundestag për politikat evropiane, Florian Hahn, ka folur për gjendjen aktuale në Shqipëri, protestat, djegien e mandateve nga...

INCIDENT në Mynih mes dy presidentëve, VUÇIÇ e THAÇI, shefi i Serbisë i jep atij të Kosovës disa dokumente: Lexoji, nuk janë në serbisht

Në debatin e organizuar nga ish-ambasadori gjerman, Wolfgang Ichinger në Mynih, ku në panel ishin presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, presidenti  serb...

Komisioneri Hahn sot në Tiranë, takim me Ramën

Komisioneri për Zgjerim i BE, Johanes Hahn do të vizitojë sot Shqipërinë. Komisioneri do të zhvillojë një takim me kryeministrin Edi Rama. ...

Lajmet e fundit