Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
27 °
Hën
32 °
Mar
32 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

Hahn

Debat në BE për rezolutën pro negociatave, Hahn: Ballkani Perëndimor ka nevojë për vendime të guximshme

Parlamenti Europian voton sot rezolutën e jashtëzakonshme për të kërkuar sërish hapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE....

Negociatat, Hahn i zhgënjyer: Nuk është moment i lavdishëm për Europën, tani shpresoj te vendimi i liderave të BE

Eurokomisioneri Johannes Hahn shpreh keqardhjen për mos arritjen e një marrëveshje mes ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare të BE-së për hapjen e negociatave...

Hapja e negociatave, Hahn: Mosdhënia e datës për Shqipërinë do të ishte një gabim politik i BE

Komisioneri Evropian për Zgjerimin, Johannes Hahn, ka deklaruar se fillimi i negociatave për anëtarësimin në BE për Maqedoninë dhe refuzimi i kandidaturës së Shqipërisë...

Hahn: Kosova të heqë tarifat kurse Serbia të ndalë fushatën për tërheqjen e njohjeve

Komisionari i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha të premten se Kosova duhet të heqë tarifat ndaj mallrave serbe dhe Serbia duhet t’i jap fund...

LUBONJA sulmon RAMËN dhe ambasadorët e huaj: Paratë e ‘Anti-Informalitetit’ do t’i ndajë më oligarkët, Hahni dhe të tjerët kanë ngrënë e kanë pirë...

Analisti i njohur Fatos Lubonja nuk shfaqi optimizëm për aksionin e luftës së informalitetit në mbarë vendin. I ftuar në ‘’Neës 24’’, ai u...

Hahn takim me Vuçiç, diskutojnë për dialogun Prishtinë-Beograd

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka takuar ditën e sotme në Beograd Komisionerin Europian për Zgjerim, Johannes Han. Ai ka bërë me...

Takimi me Zaev, Hahn: Maqedonia e Veriut do të marrë datën për bisedime me BE

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut është takuar ditën e sotme me eurokomisionerin për Zgjerim në BE, Johanes Hahn. Gjatë këtij takimi...

Rekomandimi për Shqipërinë, Hahn: Do shërbejë si stimul për vendet e tjera (Mesazh Kosovës dhe Serbisë)

Komisioni Europian rekomandoi çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Komisioneri për Zgjerim Johanes Hahn teksa prezantoi progres-raportin, deklaroi se të dyja...

Takim me presidentin e Bundestagut, Hahn: Mirënjohës për mbështetjen në zgjerimin e BE

Komisioneri i BE-së për Zgjerim, Johannes Hahn, ka takuar ditën e sotme presidentin e Bundestagut (parlamentit) gjerman, Wolfgang Schauben. Me anë...

Johannes Hahn ‘ngre në qiell’ Maqedoninë, por thotë se do ketë dritë jeshile edhe për Shqipërinë

Komisioni Europian do të rekomandojë hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Në një...

Lajmet e fundit