Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
34 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

Hage

Krerët e UÇK-së në burg, Rama-liderëve perëndimorë: A e ka në dorë Putini dhe Rusia gjykatën e Hagës?!

Kryeministri Edi Rama mori pjesë sot në prezantimin  e librit të nënkryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, “Përplasja e Madhe”. Në fjalën e tij ai ka...

Rama: Në shtator do të shkoj në Këshillin e OKB për të ngritur çështjen e të akuzuarve në Hagë

Kryeministri Edi Rama në një konferencë të përbashkët me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, deklaroi se në shtator do t’i drejtohet Këshillit të Sigurisë...

Gjykata Speciale merr VENDIMIN për Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin

Gjykata Speciale në Hagë zgjat afatet e paraburgimit për ish-presidentin Hashim Thaçi dhe ish-kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Ky vendim është marrë...

Një grup avokatësh nga Zvicra do të marrin në mbrojtje Hashim Thaçin në Hagë

Avokati kosovar Sali Bislimi i cili jeton dhe punon në Zvicër, ka vizituar sot ish-presidentin Hashim Thaçi në Hagë. Përmes një postimi në Facebook, ai...

“Nëse ju jeni të bashkuar, unë e tejkaloj këtë sfidë”, Hashim Thaçi mesazh mbështetësve nga Haga

Ish-presidenti dhe njëherësh ish-kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, nga Haga ka porositur aktivistët dhe zyrtarët e partisë që drejtonte të qëndrojnë...

“Më kishte marr malli”, kryeministri Rama flet për vizitën në Hagë te Hashim Thaçi, zbulon dhe dhuratën

Kryeministri Edi Rama ka treguar për vizitën që i ka bërë në Hagë ish-presidentit Hashim Thaçi. "Më kishte marr malli", ka shkruar Rama në...

Ekstremisti i djathtë serb, Sheshel thirret për të dëshmuar në Hagë

Lideri i partisë djathtiste në Serbi, Partisë Radikale Serbe, Vojsllav Sheshel, është thirrur që të dëshmojë para Mekanizmit Ndërkombëtar për Gjykatat Penale, që është...

Konflikti me Greqinë për kufirin detar, Shqipëria zgjedh kompaninë britanike për gjyqin në Hagë

Shqipëria ka kontraktuar një kompani britanike për t'i përfaqësuar në Hagë ku do të përballen me Greqinë për mosmarrëveshjen e kufirit detar. Kështu ka konfirmuar...

Gjykata Speciale thërret në Hagë dhe kreun e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës

Agjencia Kosovare e Inteligjencës (AKI), njofton se Zyra e Prokurorit të Specializuar ka dërguar fletëthirrje për Inspektorin e Përgjithshëm Burim Ramadani. Kreu i Inteligjencës...

Kreu i PDK Memli Krasniqi falenderon Ramën: Duke vizituar Thaçin në Hagë, kryeministri tregoi kujdes për Kosovën

Kryetari i PDK-së Memli Krasniqi ka falenderuar kryeministrin Edi Rama, i cili vizitoi sot Hashima Thaçin në paraburgim, në Hagë. Sipas tij, duke vizituar...

Lajmet e fundit