Tirana
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
87 %
1kmh
0 %
Mër
9 °
Enj
17 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
20 °
E enjte, 22 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

HAGA

Haga vendos për ‘Detin’, Bashkimi Europian mirëpret marrëveshjen Shqipëri-Greqi

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama priti në një vizitë zyrtare ministrin e Jashtëm grek Nikos Dendias, ku u diskutua për çështjen e detit....

I dyshuar për krime lufte, Haga thërret edhe ish-kryeministrin e Kosovës

Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku i cili ka qenë edhe ish komandant i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK, ftohet nga Gjykata Speciale në Hagë, lidhur...

Mosmarrëveshja për detin, Greqia: Nëse dështojnë bisedimet me Turqinë shkojmë në Hagë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka deklaruar se nëse Athina dhe Ankaraja nuk do të zgjidhin mosmarrëveshjet e tyre për zonat detare në Mesdhe, atëherë...

‘Kështjella e Gjakut të Haradinajve dhe Gllogjani përballë Hagës’

Ish-deputeti i LSI Luan Rama përmes vargjeve sjell në vëmendje gjakun e dëshmorëve të familjes Haradinaj, të derdhur gjatë së Kosovës, në një kohë...

Lajmet e fundit