Tirana
overcast clouds
11 ° C
11 °
11 °
87 %
2.1kmh
90 %
Mar
14 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
12 °
E martë, 13 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

hacker

Miqtë më të rrezikshëm se hakerat, ‘fusin hundët’ në Facebook-un tuaj kur s’keni mendjen

A keni menduar ndonjëherë se miqtë tuaj mund të hyjnë në Facebook-un tuaj kur nuk keni mendjen? Sipas një studimi të ri, ka shumë...

Vidhen 85 milion llogari në internet, ndërroni urgjentisht fjalëkalimin

Plot 85 milion llogari në uebfaqen Dailymotion kanë rënë pre e hakerave të cilët tashmë disponojnë informacionet dhe fjalëkalimet. Sipas Leakedsource 85.2...

Hakeri që ekspozoi përdhunimin makabër në shkollë rrezikon më shumë vite burg se autorët

Në vitin 2012 djemtë e ekipit të futbollit të shkollës Steubenville në Ohajo përdhunuan në grup një adoleshente pa ndjenja ndërsa realizuan foto dhe...

Sulm kibernetik, dalin jashtë funksionit disa nga rrjetet sociale më të mëdha në botë

Disa nga rrjetet sociale më të mëdha në botë si dhe mijëra ëebfaqe kanë patur vështirësi apo kanë dalë plotësisht “offline”, pas sulmit kibernetik...

FBI hakoi telefonin e terroristit por tani nuk i tregon Apple se si ia arriti

Byroja Federale e Investigimit ka planifikuar t’i tregojë shumë pak Shtëpisë së Bardhë rreth mënyrës se si arriti të thyente sigurinë e smartfonit iPhone,...

Hakoi e-mailin e drejtorit të CIA, arrestohet 16-vjeçari

Një adoleshent ka rënë në prangat e policisë në Midlandin Lindor, në Britaninë e Madhe pas dyshimeve se ka arritur të hakojë postën elektronike...

Lajmet e fundit