Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
34 %
2.1kmh
90 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
11 °
Mar
13 °
E premte, 16 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Gylenistet

U ekstraduan në Turqi, OKB bën thirrje: Kosova të dëmshpërblejë 6 gylenistët, Ankaraja t’i lirojë nga burgu

Grupi i Punës së OKB-së e ka cilësuar si të paligjshëm arrestimin dhe ekstradimin e 6 turqve nga Kosova. Ata u...

Deportimi i gylenistëve nga Kosova, kërkohet dëshmia e Hashim Thaçit

Komisioni Hetimor parlamentar për Gylenistët, do të intervistojë sot Kryetaren e Inspektoratit Policor, Miradije Kelmendin, lidhur me deportimin e gjashtë gylenistëve nga Kosova. ...

Kërcënohet rëndë gazetarja shqiptare, publikon mesazhin me fjalë banale

Gazetarja investigative dhe kandidatja për deputete e PDK-së në Kosovë, Arbana Xharra është kërcënuar në rrjetet sociale nga një person që i ka dërguar...

Deportimi i 6 turqve nga Kosova, reagon kleriku Fetullah Gulen (Video)

Kleriku turk Fetullah Gulen ka reaguar për arrestimin dhe deportimin gjashtë shtetasve turq nga Kosova drejt Truqisë, të akuzuar si të përfshirë në lëvizjen...

E paprecedent / Erdogan kërcënon Haradinajn: Do japësh llogari

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka reaguar me tone të ashpra ndaj kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj, i cili shkarkoi nga detyra ministrin e Brendshëm...

Futbollisti Hakan Shukur sulmon Haradinajn e Thaçin: Akt i turpshëm! Ndalojeni (Foto)

Futbollisti i njohur turk, Hakan Shukur i është drejtuar me një mesazh publik presidentit dhe kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe Ramush Haradinaj, duke...

Deklarata e Elvis Naçit dhe organizata e Gylen në Shqipëri, ja çfarë thotë ish numri dy i Komunitetit Mysliman, Ermir Gjinishi (Video)

Deklaratat e Elvis Naçit për marrëdhënien në çift dhe tradhëtinë bashkëshortore shkaktuan shumë debat në disa studio televizive dhe në rrjetet sociale. Lidhur me...

Sulmi i Turqisë kundër Gylen, thirrje për të mbyllur të gjitha shkollat e tij

Turqia vazhdon të ushtrojë presion ndaj vendeve të ndryshme të botës për të mbyllur shkollat e lidhura me klerikun mysliman me influencë, i cili...

Lajmet e fundit