Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
32 °
Die
32 °
Hën
31 °
E enjte, 18 Gusht, 2022

TAG

guvernatori

Dhoma e Përmbaruesve publikon VIDEON e Gent Sejkos: Mos harroni kë kemi Guvernator të Bankës!

Dhoma e Përmbaruesve Privatë ka publikuar në faqen zyrtare një video të Guvernatorit Gent Sejko, nga raportimi në Komisionin e Ekonomisë një muaj më...

Gent Sejko merr mbështetjen e Metës, Kuvendit i propozohet rizgjedhja e tij në krye të Bankës së Shqipërisë

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot Gent Sejkon si kandidat për një mandat të dytë në krye të Bankës së Shqipërisë. Presidenca i ka...

Guvernatori i BSH: Ekonomia shqiptare do vazhdojë të rritet, premisa për normalizimin e inflacionit deri në 2022…

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko në një deklaratë për mediat deklaroi se ekonomia shqiptare do të vazhdojë të rritet, ndërsa inflacioni pritet...

Guvernatori i Puljas flet me superlativa për Edi Ramën: Pavarësisht sa e vogël është Shqipëria, ai është një nga liderët më të rëndësishëm të...

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Itali, Pulja, ku ka zhvilluar disa takime me zyrtarët më të lartë atje për arsimin turizmin dhe emergjencat. Ai...

Zbulohen 15 kandidatët për GUVERNATOR, mes emrave ish politikani i njohur i PS dhe gruaja e ambasadorit

Zbulohen 15 kandidatët të cilët i janë përgjigjur thirrjes publike të Kuvendit më datë 4 tetor 2018, për plotësimin e tre vendeve vakante “Për procedurën...

Guvernatori Sejko flet për planin 1 miliard euro të qeverisë: Përshpejton rrugën e Shqipërisë për në BE

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë i është përgjigjur edhe interesit të gazetarëve, sa i përket projektit të prezantuar nga kryeministri Rama, “1 miliard euro...

Ecuria e ekonomisë shqiptare në 6 muajt e parë të 2017-ës, flet guvernatori

Gjatë një dalje për mediat, guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko ka folur në lidhje me bilancin ekonomik të gjashtë mujorit të parë...

Ndodh edhe kështu, prek mbretëreshën shkel protokollin

Në Birtaninë e madhe ka shpërthyer një diskutim i madhe lidhur me faktin se si duhet të trajtohet rasti i shkeljes së protokollit nga...

Guvernatori amerikan humb ndjenjat gjatë fjalimit (Video)

Guvernatori i shtetit të Minesotas, Mike Dayton, është shembur teksa po mbante fjalën e tij në podium. Në videon e transmetuar...

Lajmet e fundit