Tirana
clear sky
5 ° C
5 °
5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Die
17 °
Hën
19 °
Mar
17 °
Mër
12 °
Enj
13 °
E diel, 11 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Gunther Krichbaum

Hapja e negociatave, mbërrin nesër në Tiranë deputeti ‘skeptik’ gjerman

Depueteti i Bundestagut gjerman Florian Hahn, do të vizitojë nesër Tiranën. Hahn është deputet i CSU-së, dhe ka shprehur hapur skepticizmin...

Rama: Gjermanëve u shpjegova si funksionon kazani në Shqipëri

Ashtu siç edhe flitej në media, kryeministri Edi Rama është distancuar dhe besohet të ketë kërkuar ndjesë për një artikull të publikuar nga një...

Reagimi i minutave të fundit pas takimit me Ramën, ironizon gazetari: Ky Krichbaumi na është qepur si dhelpra pas atyre të dashit

Kryetari i Komisionit për Europën në Bundestagun gjerman, Gunther Krichbaum me një reagim të minutave të fundit, ka treguar mbi takimin e tij me...

Zyrtari gjerman ‘shuplakë’ Ramës: Çelja e negociatave për Shqipërinë, e parakohshme

Është kthyer në çështjen më të bujshme politike përplasja mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës për kryetarin e Komisionit të Çështjeve të BE-s në...

“Duken gjurmët edhe pse timonieri e bën hasha”, deputeti akuzon rëndë Ramën

Deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo akuzon kryeministrin Edi Rama se fshihet pas lajmit që sulmon kryetarin e Komisionit të Çështjeve të BE-s në...

Kryeministri Rama “gozhdon” skeptikët e hapjes së negociatave, sulmon dhe deputetin gjerman (Video)

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë lidhur me deklaratat e deputetit gjerman, Gunther Krichbaum, cili tha se për Shqipërinë nuk do...

Deutsche Welle: Krichbaum ua tha qartë se nuk ka negociata. Takimi Rama-Merkel? Ku i dihet…

Media shtetërore gjermane, Deutsche Welle (DW) ka shkruar për deklaratën e bërë në Tiranë nga deputeti i CDU-së, Gunther Krichbaum, i cili theksoi se...

Mediat në Tiranë janë të bindura, Gjermania nuk pranon hapjen e negociatave për Shqipërinë, na e thonë sot

Në disa media vendase është publikuar lajmi se Gjermania do të votojë kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe kjo do të bëhet e...

Kërcënon Gjermania: Pa reformën në drejtësi, iu heqim edhe statusin e vendit kandidat

Durimi i Berlinit me klasën politike shqiptare mesa duket po shkon drejt shterimit. Kryetari i Komisionit për Çështjet Europiane në Bundestagun gjerman, Gunther Krichbaum...

Lajmet e fundit