Tirana
scattered clouds
8 ° C
8 °
8 °
93 %
1.5kmh
40 %
Mër
15 °
Enj
17 °
Pre
16 °
Sht
12 °
Die
17 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

guidat turistike

Në Butrint guida turistike bëhet nga të huajt, drejtimi i parkut në kaos

Disa javë më parë Ministria e Kulturës publikoi një lajm se numri i vizitorëve në qendrat e trashëgimisë kulturore ishte rritur ndjeshëm. Vetëm në...

Gati certifikimi dhe standardizimi i guidave turistike, do rrisë cilësinë e shërbimit në Shqipëri

Për herë të parë do të sanksionohet me ligj certifikimi dhe standardizimi i guidave turistike. Ky proces parashikohet të përfundojë në fund të vitit...

Lajmet e fundit