Tirana
broken clouds
9 ° C
9 °
9 °
87 %
2.1kmh
75 %
Hën
19 °
Mar
15 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
18 °
E hënë, 12 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Guaido

Guaido rrezikon burgim të përjetshëm (AKUZA)

Juan Guaido, presidenti i vetëshpallur i Venezulës, pritet të akuzohet për tradhti të lartë ndaj vendit.   Prokurori i përgjithshëm i...

Maduro kërkon ndihmën e Norvegjisë për negociata me Guaidon

Presidenti i Venezuelës, Nikolas Maduro, ka bërë thirrje për dialog, për t'u dhënë fund kundërshtimeve me liderin e opozitës Juan Guaido. ...

Arrestohet zëvendësi i Guaido në Venezuelë, njësitë komando të Maduros i tërheqin makinën me vinç (VIDEO)

Edgar Zambrano, zëvendës presidenti i Parlamentit dhe bashkëpuntori i ngushtë i presidentit të vetëshpallur të Venezuelës Juan Guaido, është arrestuar nga Sebin, shërbimet sekrete...

Situata në Venezuelë, Guaido sërish thirrje qytetarëve sot: Zotohet për goditje paralizuese

Lideri i opozitës venezueliane Juan Guaido ka bërë sot sërish thirrje për përshkallëzim të sulmeve me qëllim për të detyruar Presidentin Nicolás Maduro të...

Venezuela i ndërpret sinjalin CNN, 52 të plagosur në Karakas (Video)

Të paktën 52 persona janë plagosur nga përleshjet mes protestuesve kundër regjimit të presidentit Nicolás Maduro, në kryeqytetin e Venezuelës, Karakas. 16 prej tyre...

Pamje shokuese nga Venezuela: Makina e ushtrisë shtyp protestuesit në mes të rrugës (Video)

Vijon prej disa orësh grushti i shtetit në Venezuelë me mijëra qytetarë dhe ushtarë që kanë dalë në mbështetje të presidentit të vetëshpallur Juan...

Tensionet, Guaido i vendosur të kthehet në Venezuelë

Lideri i opozitës në Venezuelë, Juan Guaido, tha të enjten se planifikon të kthehet në vend përkundër kërcënimeve kundër tij dhe familjes. ...

Lajmet e fundit