Tirana
broken clouds
9 ° C
9 °
9 °
87 %
2.1kmh
75 %
Hën
19 °
Mar
15 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
18 °
E hënë, 12 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

grusht shteti

Majko batuta për ‘grushtin e shtetit’: Gruaja ose është shtatzënë ose nuk është, grua gjysmë shtatzënë nuk ka

Ministri i Diasporës Pandeli Majko në intervistën për Report Tv ka foluar edhe për atë që cilësohet si grusht shteti nga opozita. ...

Dëshmitar për grushtin e dështuar të shtetit, Kroacia ekstradon vrasësin serb

Mali i Zi ekstradoi drejt Kroacisë një shtetas serb, i cili ishte ishte dëshmitar kyç në proçesin gjyqësor për dështimin e grushtit të shtetit...

Gjakderdhje dhe luftë, arrestohet pas 48 orësh ish-presidenti i republikës

Forcat speciale të Kirgistanit arrestuan pas 48 orësh luftë ish-presidentin e vendit Almazbek Atambayev. Ai u arrestua në rezidencën e tij...

Nard Ndoka: 30 Qershori ishte grusht shteti, Meta t’i drejtohej ndërkombëtarëve ose ushtrisë

Nard Ndoka, kreu i Partisë Demokristiane, deklaroi se në 30 Qershor ndodhi një grusht shteti institucional, pasi qeveria dhe KQZ-ja nuk respektuan dekretin e...

SITUATA në vend/ Paloka reagon ASHPËR: Rama, Lleshaj, Marku po konsumojnë grushtin e shtetit

Një situatë tejet alarmante paraqitet në vend pas tensioneve e përleshjeve fizike në disa KZAZ ku për pasojë kanë mbetur të plagosur policë dhe...

“BOMBA” e gazetarit: Meta mund të LËSHOJË USHTRINË në rrugë! Rama po zhvillon takim, po e bindin këshilltarët e oligarkët për…

Nikollë Lesi botuesi i Koha Jonë ka përshkruar një skenar të ngjashëm me grusht shteti, duke thënë se situata për shkak të krizës politike...

Venezuela i ndërpret sinjalin CNN, 52 të plagosur në Karakas (Video)

Të paktën 52 persona janë plagosur nga përleshjet mes protestuesve kundër regjimit të presidentit Nicolás Maduro, në kryeqytetin e Venezuelës, Karakas. 16 prej tyre...

Pamje shokuese nga Venezuela: Makina e ushtrisë shtyp protestuesit në mes të rrugës (Video)

Vijon prej disa orësh grushti i shtetit në Venezuelë me mijëra qytetarë dhe ushtarë që kanë dalë në mbështetje të presidentit të vetëshpallur Juan...

Grusht shteti në Sudan, presidenti Omar Al-Bashir rrëzohet nga pushteti pas 30 vjetësh

Presidenti i Sudanit Omar al-Bashir pas pothuajse 30 vjetësh në pushtet është rrëzuar nga një grusht shteti ushtarak dhe tani është nën arrest nga...

Ushtria në mbrojtje të aeroportit, Basha videolive nga makina: Antikushtetuese, vendi në kushtet e një grushti shteti

Me anë të një videolive nga makina kreu i PD-së Lulzim Basha ka komentuar deklaratat e Ministres së Brendshme, Olta Xhaçka, e cila tha...

Lajmet e fundit