Tirana
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
87 %
1kmh
0 %
Mër
9 °
Enj
17 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
20 °
E enjte, 22 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

GRUPI PARLAMENTAR

Rama REFLEKTON para Grupit Parlamentar të PS-së: A jam unë kryeministri më i mirë dhe a jeni ju deputetët që shqiptarët meritojnë? Duhet ta...

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një fjalim para Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, ku reflekton për ato që qeveria socialiste ka bërë në këto...

Rama mbledh grupin e deputetëve të PS-së, jep urdhër të qartë për METËN: Të presim raportin përfundimtar të Venecias (ÇFARË THA SOT)

Kryeministri Rama ka mbledhur grupin e deputetëve të PS-së për të diskutuar një sërë çështjesh. Para deputetëve, kreu i qeverisë theksoi...

PD bojkoton seancën parlamentare, Basha: Nuk shkojmë në Kuvend

Partia Demokratike ka bojkotuar seancën e sotme plenare, e cila ishte e fundit për këtë sezon, ndonëse pritet të votohet ligji për magjistratët. ...

3 ditë para protestës, Basha mbledh grupin parlamentar të PD, ja çfarë u diskutua

Vetëm 3 ditë para protestës së opozitës, kryetari i PD, Lulzim Basha ka mbledhur grupin Parlamentar të Partisë demokratike. Mësohet se takimi po...

Shpërthen Salianji: Grupi parlamentar i PS vlen më shumë se Real Madrid

Deputeti i Partisë demokratike Ervin Salianji shprehet në dëgjesën e mbajtur për Raportin e Pastrimit të Parave, se grupi parlamentar i PS vlen më...

PS ‘shtyp’ grevën e Kukësit, masë disiplinore për kundërshtarët e Gjicit dhe zgjedhje të reja

Pas mbledhjes së Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla u shpreh për media se konflikti në banzën e PS-së të Kukësit ka bërë...

Seanca parlamentare për Saimir Tahirin, zbulohet ç’do të bëjnë nesër deputetët e PD

Të mërkurën pritet të mbahet seanca parlamentare e posaçme për çeshtjen e Saimir Tahirit, ish-ministrin e Brendshëm i akuzuar për implikim në mënyrë indirekte...

Rama: Ruçi zyrtarisht kryetar Kuvendi, Balla në krye të Grupit Parlamentar

Gramoz Ruçi zyrtarisht kryetar i Kuvendit. Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama publikisht sot në Asamblenë Kombëtare të PS. “Gramozi është...

Kërkesa e LSI: Të pezullohet financimi i Partneritetit Publik-Privat për laboratorët

LSI ka kërkuar pezullimin e Partneritetit Publik Privat për laboratorët spitalorë. Grupi parlamentar i LSI i ka drejtuar një kërkesë kreut...

Lajmet e fundit