Tirana
broken clouds
10 ° C
10 °
10 °
87 %
1kmh
75 %
Mar
14 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
10 °
E martë, 13 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

grupi i PS

PAKETA ANTI- SHPIFJE/ PS mbledh me urgjencë grupin pak para nisjes së seancës, Bushati kundërshton ashpër

PS mbledh me urgjencë grupin parlamantar pak para nisjes së seancës plenare ku pritet të kalojë për miratim paketa anti-shpifje, aq shumë e kritikuar...

Rama vijon mbledhjen e grupit të PS pa kamera, i jep POROSI drejtuesve politikë në qarqe

Kryeministri Edi Rama ka vijuar mbledhjen e grupit parlamentar pa praninë e kamerave. Mësohet se Rama i ka dhënë porosi drejtuesve...

Mblidhet pas 22 vitesh GRUPI i socialistëve të vjetër, deputetët që shkruan historinë! Kush ishte dhe kush mungoi në drekën e bujshme (EMRAT)

Ky është grupi parlamentar i Partisë Socialiste në vitet 1992- 1996, deputetët idealistë e të mençur mungesa e të cilëve ndjehet shumë  sot në...

Rama e mbrojti, ZBULOHET çfarë u tha Xhafaj socialistëve para se të ndizeshin kamerat në mbledhjen e grupit

“Keni mirënjohjen time, faleminderit që më keni mbështetur”, është kjo deklarata e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj drejtuar kolegëve të tij socialistë ditën e...

Plas sherri mes deputetëve dhe ministrave në mbledhjen e grupit në PS: “Nuk na përgjigjen”

Menjëherë pas largimit të kryeministrit Edi Rama nga mbledhja e sotme e grupit parlamentar të Partisë Socialiste në Kryesinë e Kuvendit, ka plasur debati...

Partia Socialiste propozon shkarkimin e Koço Kokëdhimës

Kryesia e Partisë Socialiste mësohet se gjatë mbledhjes së sotme ka propozuar shkarkimin e ish-deputetit Koço Kokëdhima. Propozimi i Grupit të...

Rama ia ‘mbledh’ deputetëve dhe ministrave të tij, merr vendimin që i prek drejtpërdrejt

Kryeministri Edi Rama ia ka prerë të gjitha udhëtimet jashtë shtetit ministrave dhe deputetëve të tij, pa i marrë më parë lejen Gramoz Ruçit....

Pandeli Majko tregon pse PS-ja është “e fiksuar” pas mjekëve: “O të bën më të mirë seç je…”

Pas mbjedhjes së Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, deputeti Pandeli Makjo ka njoftuar për miratimin e propozimit të kandidaturës së Ilia Stefas, për Bashkinë...

Ndocaj i del në krah rivalit në garën për kreun e PS: E sulmuan pa mëshirë sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar

Deputeti “kaubojs”, Eduart Ndocaj, ka zbuluar disa detaje nga ajo çka ndodhi sot brenda mbledhjes së Grupit Parlamentar të Paritsë Socialiste ku duhej të...

Balla flet pas mbledhjes: Blushin e pyetëm kush janë kriminelët brenda PS, nuk tregoi

Në përfundim të mbledhjes së Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, deputeti Taulant Balla tha se në mbledhje u zhvilluan debate të nxehta por mohoi...

Lajmet e fundit