Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

grupi i pd

Procedurat për shkarkimin e Alibeajt, Tabaku: S’kam dijeni për mbledhje firmash, PD e ka një kryetar grupi

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku thotë se njeh Enkelejd Alibeajn si kryetar të grupit të PD-së, i cili sipas saj e ka bërë...

Salianji mbërrin në selinë blu, nisin procedurat për të shkarkuar Alibeajn nga kreu i grupit parlamentar të PD

Grupimi i Sali Berishës brenda Partisë Demokratike ka nisur procedurat për shkarkimin e kryetarit të grupit parlamentar Enkelejd Alibeaj. Mësohet se Salianji ka mbërritur pak...

Enkelejd Alibeaj prezanton emrin, ja cili është kandidati i grupit të PD për Avokatin e Popullit

Grupi Parlamentar i PD, i drejtuar nga Enkelejd Alibeaj, ka prezantuar dy emrat për postin e Avokatit të Popullit. Ledio Braho dhe Dorian Gjomarkaj,...

Alibeaj: Qëndrimi ynë është JO për amnistinë fiskale dhe pasaportat e arta, i hapin rrugën kriminalitetit

Kreu i Grupit Parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj, deklaroi sot se grupi që ai përfaqëson në parlament, ka qëndrim të unifikuar në lidhje me...

Grupi i PD shpalos PRIORITETET e sesionit të ri: Nga Reforma legjislative, te mbrojtja e interesit qytetar dhe Kontrolli Parlamentar!

Grupi Parlamentar i PD në Kuvend, i drejtuar nga Enkelejd Alibeaj, ka shpalosur në një konferencë për mediat tre prioritetet e punës së tyre...

Alibeaj flet si kryetar i Grupit të PD: Socialistët u tërhoqën nga marrëveshja për Presidentin, nëse ndërrojnë mendje, ne jemi gati në 12 të...

Enkelejd Alibeaj ka thënë përsëri sot se kanë qenë socialistët ata që u tërhoqën nga marrëveshja për zgjedhjen e Presidentit të Republikës. Ai foli...

Diskutimet në Grupin e PD, demokratët të vendosur për Presidentin: T’i japim fund, Edi Rama e ka zgjedhur emrin!

Deputetët demokratë duket se janë të bindur dhe të vendosur të tërhiqen nga procesi i zgjedhjes së Presidentit të Republikës. Diskutimet e zbardhura të...

Enkelejd Alibeaj mbledh sot Grupin e PD, zbardhen DY EMRAT e propozuar për PRESIDENT

Grupi Parlamentar i PD do të mblidhet pasditen e sotme, në orën 14.00, për të diskutuar për draftin me kriteret për zgjedhjen e Presidentit...

“Presidenti duhet të jetë politik”, Alibeaj paralajmëron se PD do përfshihet: E vendos Grupi Parlamentar, nuk ikim me bisht ndër shalë

Enkelejd Alibeaj, kreu i Grupit Parlamentar të PD, është shprehur sot se deputetët demokratë mund të përfshihen në procesin e zgjedhjes së presidentit të...

“Nuk pati negociata për vettingun”, socialistët nisin diskutimet për reformën territoriale dhe zgjedhore, Balla: Presim sugjerime

Kreu i grupit të PS Taulant Balla, ka thënë sot se shumë shpejt do të nisin diskutimet për dy komisione të posaçme që do...

Lajmet e fundit